Mauno Meesit (Sinine) avaldas Berliini elutubades salvestatud albumi «Closer»

Meisi Volt
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Berliinis elav Eesti laulja ja muusikakirjutaja Mauno Meesit
Berliinis elav Eesti laulja ja muusikakirjutaja Mauno Meesit Foto: Renee Altrov

Berliinis elav Eesti laulja ja muusikakirjutaja Mauno Meesit, kes siiani nime alt Sinine elektroonilist muusikat välja on andnud, avaldas enda nime all albumi «Closer». Album on saadaval vinüüli, CD ja digitaalsel kujul ja selle avaldab Meesiti enda plaadifirma Grainy Records.

«Closer» on omamoodi akustilises vormis kümneaastane ring Meesiti loomingust, sisaldades uue muusika kõrval ka paari vanemat lugu, mis kirjutatud kahe Sinise plaadiga paralleelselt. Albumi ainukeses eestikeelses laulus «Sõnumid» teeb külalisena kaasa ka Allan Vainola.

«Salvestasin plaadi Berliini elutubades, kasutades 1940ndate Ameerika laulumikrofoni ja vanasid instrumente. Salvestasin laulud nii lähedalt ja vaikselt, et kuulajal tekib peaaegu tunne nagu laulaksin neid lugusid tema kõrval. Seepärast kannab minu uus album ka nime «Closer» - lähemal.»

Meesit on varem avaldanud kaks albumit oma elektroonilise muusika projektiga Sinine. Ta on kirjutanud muusikat mitmele teatrilavastusele ja teleseriaalile, on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel ning figureerinud Eesti ja välismaistes pop- ja alternatiivmuusika edetabelites.

Uue plaadi materjaliga on Meesit oma loomingus keeranud uue lehekülje ja pakub kuulajale edaspidi lisaks Sinise elektroonilisele muusikale ka akustilist ja minimalistlikumat loomingut.

Limiteeritud koguses valmivad CD- ja vinüülplaadid on saadaval siin.

Esitluskontserdid toimuvad:

15. mai / Philly Joe's / TALLINN, EE

22. mai / Indiefest Genklubis / TARTU, EE

Tagasi üles