Taas antakse välja Jüri Sillarti nimeline stipendium

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Taas antakse välja Jüri Sillarti nimeline stipendium
Taas antakse välja Jüri Sillarti nimeline stipendium Foto: Erakogu

29. mail antakse välja Püha Jüri Stipendium, mis on loodud filmirežissööri, -operaatori, koolipapa ja eestikeelse filmiõppe suurmehe Jüri Sillarti mälestuseks. Auhinda antakse välja neljandat korda filmiosakonna vilistlaskogu poolt.

Stipendium on tunnustus õppivale filmitegijale eesmärgiga tähistada õppeedukust, pühendumist, jumalikku annet või meeskonnatöö oskust. Preemia koosneb rändauhinnast ning enesetäienduseks suunatud rahalisest stipendiumist.

Stipendiumile kandideerivad kõik Balti Filmi -ja Meediakooli filmiosakonnas õppivad tudengid. Kandidaate võivad esitata kõik õppejõud, üliõpilased, kooli administratiivtöötajad, vilistlased või teised asjast huvitatud inimesed.

Stipendiumikonkurss on avatud 20. maini. Kandidaate saab esitada saates kandidaadi nime e-posti aadressil pyhajyripreemia@gmail.com.

Varasemalt on stipendiumi pälvinud sellised noored filmitegijad nagu Ivar Taim, Moonika Siimets ja Greta Varts.

Stipendiumit rahastavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Kinoliit ja Balti Filmi -ja Meediakool.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles