R, 8.12.2023

Tallinn Comedy Gala toob üheks õhtuks kokku Eesti ja välismaa huumoritipud

Meisi Volt
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ott Sepp
Ott Sepp Foto: Mihkel Uba

28. aprillil kell 19 annab Nordea kontserdimajas toimuv Comedy Gala avalöögi Tallinn Comedy Festivalile. Vaid ühel õhtul näeb oma parimat materjali esitamas  selliseid koomikuid nagu Henrik Kalmet, Peeter Oja, Ott Sepp, Andrus Vaarik, Piret Krumm ja Katariina Tamm, aga ka lihvimata huumoritalenti Tristanit Häädemeestelt ning Komeediklubi poolt valitud välismaised esinejad, rabavat sketšitruppi Late Night Gimp Fight ja rokkivat koomikut Mitch Benni. Galat juhib Ott Sepp. 

Comedy Gala kokkupanekuga antakse ulatuslik ülevaade eesti huumorimaastikust, millel on käsil head ajad. Tegu on esimese korraga Eestis, mil laval on selline hulk koomikutalenti korraga. „Kui tahad head ülevaadet eesti koomikutest, peaksid käima üheksal eri show'l, aga Comedy Gala võimaldab ühe õhtuga katta väga suure osa sellest,“ toob Kinoteatri Paul Piik välja sündmuse eripära. „Ma ütleks, et pooled on kohal, pluss siis Tristan Häädemeestelt, kelle toores anne vapustas publikut eelmise aasta Comedy Festivalil Kinoteatri Open Micil. Puudu on ainult Henrik Normann, Jürgen Ligi, Anna Maria Galojan, Jan Uuspõld, Raimo Aas ja Louis Zeheran, aga Henrik Normann juba soovis meile Facebooki vahendusel jõudu ja seepärast on vähemalt vaimus kohal.“

„See on nagu rootsi laud, kus kõik on olemas ja tiigerkrevetid ei saa otsa, ainult et võimalus nende koomikute just neid nalju näha on ainukordne,“ täiendab Komeediklubi vedaja Andrus Purde. Nimelt teeb gala ainulaadseks see, et enamik esinejatest tuleb välja ainult selleks õhtuks sündiva materjaliga, mida rohkem enam edaspidi ei esitata. Seejuures on igal koomikul väljakutse - aega vaid maksimaalselt 10 minutit, et anda endast parim ning publik kaasa haarata; soojenduse tegemiseks galal aega ei jää. Galaõhtuks kokku pandud kireva koomikutepaleti seob tervikuks õhtujuht Ott Sepp

Kolm kõige naerurohkemat päeva Eestis sel aastal ehk Tallinn Comedy Festival toimub 28.-30. aprillini. Neljas esinemispaigas astub üles 20 koomikut, nii tuntud meelelahutajaid kui seniavastamata talente, nii Eestist kui välismaalt. Festivali programmist leiab endale meelepärast nii comedy-gurmaan kui asjaarmastaja, kes vaid teleri ja Youtube’i vahendusel asjaga tutvust teinud. Festivali korraldavad huumorirühmitused Point, Komeediklubi ja Kinoteater koos teiste ärksate korraldajatega. 

Tallinn Comedy Gala ja teiste Comedy Festivali sündmuste piletid on müügil Piletilevis. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles