Jazzkaare tasuta kontsertide päev «Helisev pühapäev» 19. aprillil Telliskivis

Meisi Volt
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Laul 2014 poolfinaalide lugude salvestused.  MiaMee - “Fearful Heart”
DMITRI KOTJUH, JÄRVA TEATAJA/SCANPIX
Eesti Laul 2014 poolfinaalide lugude salvestused. MiaMee - “Fearful Heart” DMITRI KOTJUH, JÄRVA TEATAJA/SCANPIX Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Jazzkaare tasuta kontsertide päeval, 19. aprillil jõuab linnarahvani arvukalt tasuta muusikalisi elamusi. Telliskivi Loomelinnakus leiavad aset põnevad kontserdid – esinevad Innersound, Bad Habits Trio, Odd Hugo, MiaMee, Kaspar Uljas & Jaak Lutsoja, Mingo Rajandi Trio, MAG jt. Taas toimuvad linnulauluekskursioon, hommikujooga, jazzimaal ning esmakordselt ka jazziplaatide turg.

Jazzkaare tasuta päeva üks ilusamaid traditsioone on varahommikune linnulauluekskursioon, mis sel korral toimub Paljassaare linnualal ja rändureid juhib Viru Folgi peakorraldaja ja ornitoloog Peep Veedla. Kell 10 ootavad Vaba Lava STL tantsusaali hommikujoogasse Gerli ja Ereli Järv Joogaruumist ning Anne Erm, kaasa võtta oma joogamatt.

Kell 11 avanevad Punase Maja uksed ning Mingo Rajandi trio eestvedamisel musitseeritakse saateks hommikustele filmikaadritele. Keskpäeval astub Reval Café ees üles MAG ehk Moment After Goodbye – trio esitab laulja Maarja Aarma kirjutatud muusikat. Kell 13 esineb Loomelinnaku keskväljakul Noortebänd 2014 võitja Innersound – värske koosseis Eesti muusikamaastikul.

Kell 14 ühendavad jõud kahe generatsiooni akordionistid – Kaspar Uljas & Jaak Lutsoja – esitades seadeid originaalloomingust, Argentina tangodest ja jazzmuusikast prantsusepärases võtmes. Kell 15 astub F-Hoone ees üles Bad Habits Trio, kelle muusika mängleb akustilise jazzi piirimail.

Kell 16 alustab Funderbeami kontoris MiaMee, kelle fantaasiaküllases loomingus kohtub akustiline kõla elektroonikaga. Samal ajal algab Punases majas ka traditsiooniline sündmus Jazzimaal eesotsas nimeka kunstniku Vano Allsaluga. Päeva lõpetab kell 17 kontserdiga Vaba Lava suurel laval Odd Hugo - segu folgist, balkani muusikast ja bluesist, nad on ette võtnud juba neli ulatuslikku Euroopa turneed.

Foto: Liina Soosaar

Kell 15-17ni toimub Punases Majas jazziplaatide turg, kus müügil nii uued kui kasutatud vinüülid ja CDd, rariteedid ning uued ja vanad helipärlid.

Hea ilma korral toimuvad mitmed sündmused õues – infot saab Jazzkaare kodulehelt ja Facebookist! Kõikidele päeva sündmustele on sissepääs prii.  Heliseva pühapäeva programmi Jazzkaarel toetavad Eesti Autorite Ühing ning Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Kevadine suurim jazzipidu toimub 17.-26. aprillini üle Eesti.

Heliseva pühapäeva programm 19. aprillil:

 8.00    Linnulauluekskursioon koos Peep Veedlaga Paljassaares                          

10.00   Hommikujooga koos Gerli & Ereli Järve ning Anne Ermiga STL saalis      

11.00   Mingo Rajandi Trio Punases Majas                                                             

12.00   MAG Reval Cafes                                                                                         

13.00   Innersound Pudeli terrassil                                       

14.00   Kaspar Uljas & Jaak Lutsoja Punase Maja õuealal            

15.00   Bad Habits F-hoone õuealal                                                                          

16.00   MiaMee Funderbeami kontoris                                                                     

16.00   Jazzimaal Punanes Majas                                                                              

17.00   Odd Hugo Vabal Laval                                                                                 

15.00-17.00 Jazziplaaditurg Punases Majas     

Tagasi üles