Eesti Muusikaauhinnad 2020

Elu24 tutvustab: uus kaunitaritest koosnev instrumentaaltrio La Phoenix

Professionaalsetest muusikutest koosnev instrumentaaltrio La Phoenix

FOTO: Karen Härms

Muusikamaastikul alustab ühist teekonda kolmest professionaalsest muusikust koosnev instrumentaaltrio La Phoenix.

Triosse kuuluvad Johanna Marie Ainomäe (viiul), Sandra Hiie (viiul) ja Silvia Ilves (tšello) on kauaaegsed sõbrannad juba kooliajast ja ka varemalt koos erinevates kollektiivides musitseerinud. Kuigi hariduselt on tüdrukud klassikalise taustaga, meeldib neile erinevaid muusikastiile viljeleda.

FOTO: Karen Härms

Bändi idee sündis tüdrukutel Itaalias õppides. «Sealne inimeste positiivsus ning oskus elu nautida inspireeris midagi uut looma. Ka trio nimesse jätsime tükike Itaaliat, «la» on itaalia keeles naissoost artikkel. Fööniks seostub otseselt meiega – säravad isiksused värviliste ideedega, kelle motoks kõrgelt ja kaua lennata,» rääkisid neiud trio sündimise loo.

«Üks meie eesmärkidest on klassikalised muusikateosed inimestele lähemale tuua, selleks oleme need koostöös Angela Aagiga tänapäevavõtmesse pannud. Tulevikuvisiooniks on kindlasti ka omalooming ning koostöö teiste artistidega,» lisasid nad.

La Phoenixi repertuaari hulka kuulub nii pop-, rokk-, filmi- kui ka klassikaline muusika. Selline mitmekesisus sobitub iga maitsega ja võimaldab esineda erinevatel üritustel, pulmadest ööklubideni. Kasutusel on elektri- ja klassikalised instrumendid.

La Phoenixit saab esinemas näha 9. mail hubases kokteilibaaris Butterfly Lounge.