Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Intervjuu: kes või mis on TMW-il esinev Micucu?

Ansambel Micucu

FOTO: Facebook

Ansambel Micucu astub Tallinn Music Week'i raames üles homme, reedel 27.03 kell 18.30 Kimomo @ Jooks linnalaval ning kell 20.45 Eesti Popsi showcasel Kinos Sõprus. Loe lähemalt Britt Randma tehtud intervjuust, mis bändiga on tegemist!

1. Kes on või mis on Micucu ning kui kaua on teie kooslus eksisteerinud planeedil Maa?

Micucu on duo, kes on sündinud 3 või natukene rohkem aastat tagasi, kes seda enam mäletab. Tänu tugevale sõprusele oleme ellu jäänud nii heas, kui halvas ja sealt on ka tekkinud meie muusika. Muidugi oleme palju seotud pisikese, ent väeka linna Raplaga.

2. Inspiratsioon on miskit, mis on iga artisti jaoks äärmiselt oluline. Millest saate teie inspiratsiooni ja kuidas teile meeldib muusikat kirjutada – koos, eraldi, looduses, kodus, kohvikus?

Meie jaoks on alati vajalik loominguline vabadus. Piirideta ja ennast mitte raamidesse surudes. Inspiratsooni saame kõikjalt meid ümbritsevast keskkonnast, inimestest, endi sisemaailmast ja palju loodusest. Kõige rohkem meeldib seda kõike kahekesi koos teha.

FOTO: Facebook

3. Muusikutena olete te ilmselt palju kuulanud ka teiste inimeste muusikat. Kui te peakiste välja tooma 5 parimat albumit, mis iial tehtud, siis millised need osutuksid valituks? Miks valisite just need?

Mick: Kõike rohkem on mind mõjutanud soundide, atmosfääride maailm. Seega valisin  esimeseks

  1. Lowercase Noises - Migratory Pattern

  2 . Moondog - Moondog (2) Üks ägedamaid plaate seitsmekümnendatest. Lühidalt, meeldib selle plaadi puhul kohalolek.

 3.Chassol – Indiamore. Christophe Chassolil on võime võluda rääkiva tüdruku häälest, koguni ühest lausest välja terve lugu, mis räägib armastusest. Meeldib selle plaadi jutustus, videopilt, tervik. 

4 . Bon Iver - Bon Iver. Tänu sellele plaadile ma ärkasin. Miks? Ühtsus, ausus, energia, täiesti alasti olek. Bon Iver on minu loomingut ka mitut moodi mõjutanud

5. Laura Mvula - Sing To The Moon

Seda plaati ei saanud mitte mainimata jätta.

Uku: 1. Guano Apes - "Walking On A Thin Line"

Sellest plaadist sai kõik minu jaoks alguse. Olin siis 7 aastane ja see tundus kõik nii ehe ja võimas. See tundus tollel hetkel kõige õigem asi mu elus. 

2. Põhjamaade Hirm - “Maailma Südame Põhjast”

Mingis vanuses olin suur underground Eesti Hip-Hopi fänn, oli mingisugune foorum ehh.ee vms. Hängisin päevad läbi seal, kuulasin mis teised tegid ja jagasin omi asju. 

See plaat andis muusikale teistsuguse tähenduse. Meeletult sisulised tekstid, väga mitmekülgsed instrumentaalid seda saatmas. Sain aru, et hip-hop ei ole ainult riietus ja attitude. Vaid see on siiras vajadus midagi ise teha, midagi luua, ning sellest alates olen samamoodi suhtunud enda muusika tegemisse. Mis sest, et hip-hopi produtsenti või räpparit minust ei saanud. 

3. Jaga Jazzist - “What We Must”

See oli järjekordne pauk selgest taevast. Ma ei olnud midagi sellist kuulnud. Nii suure täidlase saundi, peenelt lihvitud seadetega, otseselt kvalifikatseerumata ühtegi žanrisse, millised ilusad viisid. Peale seda on tegelikut Jaga Jazzist ja selle liikmetega seonduv olnud ilmselt üks mu suurimaid mõjutajaid. Nende kõik järgmised plaadid on mind igakord sõnatuks võtnud ja kedranud autos, pleieris, arvutis, mitmeid mitmeid kordi. 

4. Radiohead - “Kid A”

Seal oli lugu “Idioteque” ja sellest sai kõik alguse. See andis mulle tunde, et ma tahan veel ja veel süveneda sellesse mida ma kuulen. Nendesse detailidesse, läbimõeldud rütmidele, riffid mis kestsid pikalt ja ei muutunud igavaks, kui meisterlikult on võimalik enda muusikat esitada ja salvestada. Tänagi veel, kui ma seda plaati kuulan ei hakka mul igav ja tahan aina rohkem. 

5. Dahling - “Dahling”

See oli üks esimesi kodumaiseid plaate mis puudutas mind sügavalt. See tekitas usu muusikasse. Ma hakkasin uskuma neid ja nende tundeid. Ma tahtsin sama oskuslikult anda edasi seda mis mul on öelda. Seal on lugu nimega “Menthol” mis on isiklikult minu arvates siiani parim Eestis kirjutatud pop-lugu. 

4. Teie muusika on üsna filmilik ja meeleolukas. Milline või millised film(id) suudaksid olemuselt edasi anda teie muusikat?

Mick: Nõustun, et meie muusika on filmilik ja kohati meeleolukas. Kõige meelepärasem oleks ehk loodusfilmid/ dokumentaalfilmid. Arvan, et kui filmile muusikat luua, siis peaks ilmselt aru saama, millist lugu film endas kannab ja milliseid emotsioone Sulle tekitab. Selle järgi luua.

Uku: Nõustun Mickuga. Kuna mulle aga meeldivad väljakutsed siis ütleksin, et ükskõik millisele filmile. Kindlasti on raske öelda, et millisele filmile meie “Debut EP” lood sobiksid. Usun, et kõigepealt peaks olema ikkagi film, ning siis sellele juurde loodud muusika. Filmis ei ole põhirõhk muusikal, see on filmil endal. Muusika peab seda rikastama ja lisama värvi edasi antavatele emotsioonidele.

5. Te kohtute kuldkalaga, kes täidab kolm teie soovi, mis need oleksid?

Mick:

Et kõik inimesed ärkaksid.

Et kõik inimesed armastaksid ilma tingimusteta.

Et kõik inimesed kohtuksid kuldkalaga, kes täidab kolm nende soovi.     

Uku: Et inimesed leiaksid iseenda ja rahulolu maailmaga, usaldaksid ennast ja armastaksid teisi. 

Et keegi maailmas ei peaks kannatama ja saaks endast midagi anda sellele maailmale.

Sama mis Mick juba ütles. Et kõigil oleks võimalus kohtuda kuldkalaga ja ta täidaks nende 3 soovi. 

6. Kõikidel inimestel on erinevad tõekspidamised. Kas teil on endal olemas isiklik credo, millest lähtute enda igapäeva elus ja tegemistes? Või ehk on neid isegi mitu? 

Mick: Ma usun, et meis kõigis on see vägev jõud ja usk olemas. Ma ei suhtu usku, kui religiooni, vaid jõudu, mis meid edasi viib. Peaasi, et me selle endi jaoks leiame, vahet pole, mis kujul. Usun, et kõige parem on järgida intuitsiooni, kohal olla ja lasta maailmal end kanda. 

Uku: Kuna me Mickuga mõtleme üpris ühte moodi siis nõustun temaga. Lisaks täiendaks, et inimesed leidke see mis Teid õnnelikuks teeb. Tehke kõik selleks, et Teie unistused täituksid. Ärge keskkenduge nii väga endast lugupidamisele, kui lugupidamisele Teiste vastu(Karma is a bitch!! Päriselt ka).

Tööalaselt hoian joont, et alati saaks paremini ja ägedamalt. See on minu isiklik nö. driving-force. Teha veel veel paremini, ehedamalt, emotsionaalsemalt, perfektsemalt jne. Ma ei jää kunagi enda tehtud töödega rahule, mitte kunagi. Sellepärast ma ilmselt siiani teen seda mida ma teen. 

7. Teid on võimalik näha esinemas  reedel 27.03 20.45 Kino Sõpruses Eesti Popsi showcase’il ja reedel 27.03 18.30 Kimomo@Jooks. Kindlasti plaanite peale enda esinemiste veel osa saada festivalist. Mida plaanite veel teha ja kes on teie must-see listis, kelle laive tahate kindlasti näha?

Mick: Muidugi käime vaatamas ka teisi bände. Sooviks näha paljusid, kui kõikidele kahjuks niikuinii ei jõua. Paar artisti nimetaksin küll: Jennie Abrahamson, Shipsi, All We Are jpt. 

Kindlasti plaanime osaleda mõnel konverentsil.

Uku: Nii kiire on olnud, et ei olegi jõudnud enda isiklike lemmikuid välja valida. Kindlasti tahan näha Shipsit, kohtusin temaga Põlvas Intsikurmu Festivalil, ta on nii inspireeriv ja meeldiv inimene, et see on uskumatu. 

8. Räägime tulevikust. Mida te arvate, milline võiks olla teie muusikaline CV 5 aasta pärast?

Tahaks loota, et kindlasti on selleks ajaks väljas mitu plaati. Kindlasti mõni tuur Euroopas, miks mitte üle maailma. Me iial ei tea, mida maailm meile pakub. Ei otsi suurt kuulsust ja ei looda ainult õnnele. Töötame selle nimel edasi mis me tahame saavutada ja loodame, et inimestele läheb see korda, muud midagi. Plaane ja mõtteid on alati palju, ei hakkaks siin neid eraldi välja tooma. Elame, näeme!