Nädalavahetusel Setomaal, Obinitsas toimunud seto valge pitsi päevadel demonstreeriti värskeimat seto moodi.

FOTO: Merlin Lõiv

Oma kollektsioonidega astud üles kohalik meister Margit Mehilane, kes tutvustas nii oma suvist seto-ainelist lastekleitide kollektsiooni kui tema nõelasilma alt tulnud seto rahvarõivaid.

FOTO: Merlin Lõiv

Samuti tutvustasid oma uut seto-ainelist kolletsiooni Külluslikud Etnokudumid. Seto Käsitöö Kogo naised demonstreerisid talvisel kursusel valminud seto villasärke.

«Olime juba tükk aega tahtnud teha seto-ainelist kollekstsiooni. Kui aga kuulsime, et Setomaa ja Obinitsa said soome-ugri kultuuripealinnaks, siis viisime mõtte ellu ja see kollektsioon ongi pühendatud soome-ugri kultuuripealinnale Setomaale, Obinitsale,» rääkis Külluslike Etnokudumite esindaja moedemonstratsioonil.

FOTO: Merlin Lõiv

Ka Margit Mehilase lasterõivaste kolletsioonis on tunda inspiratsiooni soome-ugri kultuuripealinnast.

Osasid kleite kaunistavad ilupaelad, mis on valmistatud Tsirgu ehk soome-ugri kultuuripealinna sümbol-linnu mustrilisest rõivast. Samuti demonstreeriti rahvarõivaste juurde linnu-mustrilisest riidest valmistatud põlle.

FOTO: Merlin Lõiv

Margit Mehilase valmistatud seto-ainelist lasterõivaste kollektsiooni ja ka seto rahvarõivaid saab osta ja tellida Obinitsa külakeskuses asuvast Margit Mehilase käsitöö-ateljeest. Külluslike Etnokudumite meistritega saab kontakti nende veebilehe kaudu.

Vaata pildigaleriid!