Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Briti muusika tõusev täht Delilah esineb maikuus Eestis

Delilah esineb koos bändiga Tallinnas klubis Factory (Madara 22a, Tallinn) juba 14. mail.

FOTO: IC Concerts

14. mail esineb Tallinnas tuntud Briti lauljatar Delilah, kelle hääl kõlas ka populaarse Briti drum&bass duo Chase&Status hittloos „Time“. Eestisse tuleb lauljatar esmakordselt oma Balti tuuri „From the Roots Up“ raames.

Delilah on üks paljulubavamaid Briti muusikuid, kes on teinud koostööd mitmete nimekate staaridega nagu näiteks Emeli Sandé ja Maverick Sabre ning kaasa löönud Prince’i Austraalia tuuril. Delilah kirjutab, kaasprodutseerib ja esitab peamiselt trip-hop, soul ja R&B muusikat, samas on tema lugudes kuulda ka dubstepi ja drum&bass mõjusid. Lauljatar on kirjutanud muusikat ka koos Robbie Williamsi ihuhelilooja Guy Chambersiga. Inglismaa publik on Delilahit tunnustanud  vaid täissaalidega.

FOTO: promo

Eesti publikule on lauljatari hääl kindlasti tuntud duo Chase&Statuse hittloost „Time“,  kes väisas 2013. aastal Eestit. „Time“ jõudis UK singlite edetabelis kõrgele 21. kohale ning kogus tuntust ka Eesti kuulajaskonna hulgas. Ka Delilahi lugu „Go“ jõudis Briti singlitabelis kõrgetele kohtadele.

Lauljatar on öelnud, et tema muusikat on teiste seas mõjutanud Ella Fitzgerald, Nine Inch Nails, Chaka Khan, Aalyah, Portishead ja Sade. Delilahit ennast on kirjeldatud kui puuduvat lüli Sade ja The xx-i vahel.

Delilah, kodanikunimega Paloma Ayana Stoecker, on muusikaga olnud seotud kogu elu. Nimelt alustas ta klaveriõpinguid varajases nooruses ning juba 12aastasena kirjutas lauljatar oma esimese muusikapala. On märkimisväärne, et vaid 17-aastaselt sõlmis Delilah plaadilepingu Atlantic Recordsiga.

Enda muusikat kirjeldab lauljatar kui meeloodilist, soulfuli ja natukene tumedat. „From the Roots Up“ on lauljatari esimene album, mida tema enda sõnul on kõige enam mõjutanud muusikalised stiilid nagu dub, dubstep, ja drum&bass ning akustilised kõlad. „From the Roots Up“ jõudis Briti albumite edetabelis kõrgele viiendale kohale.

Delilah esineb koos bändiga Tallinnas klubis Factory (Madara 22a, Tallinn) juba 14. mail.

Piletid müügil Piletilevis alates 19.03 kell 15.00.

Delilah Baltikumi tuuri korraldab IC Concerts.