Eesti Muusikaauhinnad 2020

Lenna Kuurmaa: see on absurd, et meie fotod on homoportaalis!

Indrek Galetini fotonäituse avamine lounge Stereos.

FOTO: André Altjõe

Elu24 sai vihje, et staarfotograaf Indrek Galetin eksponeerib oma 2008 aastal läbiviidud fotonäituse Amour-Vahet pole sensuaalseid pilte meie kohalikest kuulsustest rahvusvahelises homoportaalis Homotography.

Indrek Galetinil  õnnestus Amour-Vahet pole heategevusnäituse  aktimodellideks meelitada üle kahekümne tuntud avaliku elu tegelase. Nende seas olid ka Lenna Kuurmaa, Piret Järvis, Karolin Kuusik, Rolf Juunior, Mari-Leen Kaselaan, Baari-Madis, Beatrice, Anu Saagim, Dana Ots, Mari-Leen Kaselaan, Sietse, Risto Kask ja paljud teised.

Oma fotosid lubasid ainult heategevusmüügiga seotud näitusel ja oksjonil kasutada Piret Järvis, Lenna Kuurmaa, Beatrice ja Anu Saagim.

Lenna ja Piretiga tegi Galetin suusõnalised kokkulepped, et fotosid ei kasutata ilma poolte kokkuleppeta hiljem üheski meediaväljaandes ega avalikus netiportaalis.

Saagimi ja Beatrice`ga kirjutati aga juristi vahendusel alla leping, kus poolte kokkuleppe rikkumise trahviks oli märgitud ca 100 000.- krooni. Viimased keelasid nimelt oma fotode avaldamise mujal, kui ainult heategevuslikul  fotonäitusel.

Oksjon oli läbi aegade Osta.ee populaarseim, kogudes viie päeva jooksul ligikaudu 170 000 klikki. Kõikide piltide eest käidi kokku välja 123 000 krooni, mille Galetin annetas MTÜ Aidsi Ennetuskeskusele.

Ansambli Vanilla Ninja piigadest Lenna Kuurmaast ja Piret Järvisest oli näitusel väljas kaks fotot, millest esimene sai oma lõpphinnaks 34 500 ja teine 20 500. Järgnes modell Beatrice'i ja Elu24.ee peatoimetaja Anu Saagimi foto hinnaga 15 000 krooni.

Amour-Vahet pole -  pilte näed SIIT.

Elu24 uuris eks-ninjatüdruk Lenna Kuurmaalt, kuidas ta suhtub hetkel homoportaalis Homotography temast ja Piretist tehtud aktifotode eksponeerimisse.

Lenna: See on absurd! Täielik jama! Meil pole küll Galetiniga mingit kirjalikku lepingut. Toona sai suuliselt kokku lepitud, et pilte kasutatakse ainult heategevusliku oksjoniga seotud fotonäitusel.

Need fotod olid mõeldud eksklusiivselt ainult sellele üritusele! Arutan teemat kindlasti ka Piretiga ning võtan ühendust Galetiniga ja küsin, mis ta endast õieti mõtleb!

Elu24 uuris ka Beatrice`ilt, mida tema asjast arvab. 

Beatrice: Ma ei ole mingit luba Galetinile andnud, kuna ta pole midagi küsinud minu käest... Samuti pole ma kunagi saanud CDd või muul kujul nn tema poolt valikuliselt näituse jaoks tehtud pilte, mida ta lubas kõikidele fotosessioonil osalenud modellidele jagada. Igatahes väga kurb, et Galetin niiviisi käitus.

Indrek Galetinilt loole kommentaari saada kahjuks ei õnnestunud, kuna tema mobiiltelefon on välja lülitatud.