Parima filmi Oscari võitis «Lindmees»

Ööl vastu esmaspäeva jagati Los Angeleses 87. korda Ameerika Filmiakadeemia auhindu ehk Oscareid. 

Esimest korda kandideeris Oscarile ka Eesti film. Eesti-Gruusia koostöös valminud «Mandariinide» tegijatest sõitsid Hollywoodi režissöör Zaza Urušadze, produtsent Ivo Felt, peaoperaator Rein Kotov ning näitlejad Lembit Ulfsak, Giorgi Nakašidze ja Misha Meskhi.

Pildigalerii punaselt vaibalt leiad SIIT.

OSCARITE NOMINENDID JA VÕITJAD

Parim film

  • «Ameerika snaiper»
  • «Lindmees» - VÕITJA
  • «Poisipõli»
  • «Grand Budapest Hotell»
  • «Imiteerimismäng»
  • «Selma»
  • «Kõiksuse teooria»
  • «Whiplash»

FOTO: SCANPIX

Režissöör

  • Alejandro González Iñárritu («Lindmees») - VÕITJA
  • Richard Linklater («Poisipõli»)
  • Bennett Miller («Foxcatcher»)
  • Wes Anderson («Grand Budapest Hotell»)
  • Morten Tyldum («Imiteerimismäng»)

Meespeaosa

  • Steve Carell («Foxcatcher»)
  • Bradley Cooper («Ameerika snaiper»)
  • Benedict Cumberbatch («Imiteerimismäng»)
  • Michael Keaton («Lindmees»)
  • Eddie Redmayne («Kõiksuse teooria») - VÕITJA

FOTO: SCANPIX

Naispeaosa

  • Marion Cotillard («Kaks päeva, üks öö»)
  • Felicity Jones («Kõiksuse teooria»)
  • Julianne Moore («Siiski veel Alice») - VÕITJA
  • Rosamund Pike («Kadunud»)
  • Reese Witherspoon («Metsik»)

Meeskõrvalosa

  • Robert Duvall («Kohtunik»)
  • Ethan Hawke («Poisipõli»)
  • Edward Norton («Lindmees»)
  • Mark Ruffalo («Foxcatcher»)
  • JK Simmons («Whiplash») - VÕITJA

Naiskõrvalosa

  • Patricia Arquette («Poisipõli») - VÕITJA
  • Laura Dern («Metsik»)
  • Keira Knightley («Imiteerimismäng»)
  • Emma Stone («Lindmees»)
  • Meryl Streep («Sügavasse laande»)

Mugandatud käsikiri

  • Jason Hall («Ameerika snaiper»)
  • Graham Moore («Imiteerimismäng») - VÕITJA
  • Paul Thomas Anderson («Loomupärane pahe»)
  • Anthony McCarten («Kõiksuse teooria»)
  • Damien Chazelle («Whiplash»)

Originaalkäsikiri

  • Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris Jr, Armando Bo («Lindmees») - VÕITJA
  • Richard Linklater («Poisipõli»)
  • E Max Frye ja Dan Futterman («Foxcatcher»)
  • Wes Anderson ja Hugo Guinness («Grand Budapest Hotell»)
  • Dan Gilroy («Öö kutse»)

Animafilm

  • «6 kangelast» - VÕITJA
  • «Kastitrollid»
  • «Kuidas taltsutada lohet 2»
  • «Song of the Sea»
  • «The Tale of Princess Kaguya»

Võõrkeelne film

  • «Ida» (Poola) - VÕITJA
  • «Leviaatan» (Venemaa)
  • «Mandariinid» (Eesti)
  • «Timbuktu» (Mauritaania)
  • «Metsikud lood» (Argentiina)

FOTO: SCANPIX

Kunstnikutöö

  • «Grand Budapest Hotell» - VÕITJA
  • «Imiteerimismäng»
  • «Tähtedevaheline»
  • «Sügavasse laande»
  • «Härra Turner»

Kaameratöö

  • «Lindmees» - VÕITJA
  • «Grand Budapest Hotell»
  • «Ida»
  • «Härra Turner»
  • «Murdumatu»

Kostüümidisain

  • «Grand Budapest Hotell» - VÕITJA
  • «Loomupärane pahe»
  • «Sügavasse laande»
  • «Pahatar»
  • «Härra Turner»

Dokumentaalfilm

  • «CitizenFour» - VÕITJA
  • «Vivian Maieri avastamine»
  • «Viimased päevad Vietnamis»
  • «Maa sool»
  • «Virunga»

Lühidokumentaal

  • «Crisis Hotline: Veterans Press 1» - VÕITJA
  • «Joanna»
  • «Meie needus»
  • «Vikatimees»
  • «White Earth»

Montaaž

  • «Ameerika snaiper»
  • «Poisipõli»
  • «Grand Budapest Hotell»
  • «Imiteerimismäng»
  • «Whiplash» - VÕITJA

Grimm ja soengud

  • «Foxcatcher»
  • «Grand Budapest Hotell» - VÕITJA
  • «Galaktika valvurid»

Originaalmuusika

  • Alexandre Desplat («Grand Budapest Hotell») - VÕITJA
  • Alexandre Desplat («Imiteerimismäng»)
  • Hans Zimmer («Tähtedevaheline»)
  • Gary Yershon («Härra Turner»)
  • Jóhann Jóhannsson («Kõiksuse teooria»)

Originaallaul

  • «Everything Is Awesome» («LEGO film»)
  • «Glory» («Selma») - VÕITJA
  • «Grateful» («Teisel pool lavavalgust»)
  • «I'm Not Gonna Miss You» («Glen Campbell... I'll Be Me»)
  • «Lost Stars» («Uus algus»)

FOTO: LUCY NICHOLSON/REUTERS

Helimontaaž

  • «Ameerika snaiper» - VÕITJA
  • «Lindmees»
  • «Kääbik: Viie väe lahing»
  • «Tähtedevaheline»
  • «Murdumatu»

Heli

  • «Ameerika snaiper»
  • «Lindmees»
  • «Tähtedevaheline»
  • «Murdumatu»
  • «Whiplash» - VÕITJA

Eriefektid

  • «Kapten Ameerika: Talvesõdalane»
  • «Ahvide planeedi koidik»
  • «Galaktika valvurid»
  • «Tähtedevaheline» - VÕITJA
  • «X-Mehed: Tulevase möödaniku päevad»

Lühianimatsioon

  • «The Bigger Picture»
  • «The Dam Keeper»
  • «Feast» - VÕITJA
  • «Me and My Moulton»
  • «Single Life»

Lühifilm

  • «Aya»
  • «Boogaloo and Graham»
  • «Butter Lamp»
  • «Parvaneh»
  • «The Phone Call» - VÕITJA
Tagasi üles