L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii ja video: Kultuurikatel avati vägeva show ja tuntud seltskonnaga

Elu24
Facebook Twitter
Comments

Kolmapäeval, 18. veebruaril käivitatati pidulikult kuulsa seltskonna saatel Kultuurikatel. Esmalt täidetakse tegevustega Kultuurikatla ilmekaim ruum - Katelde saal, MakerLab ning Helistuudio. 2015. aasta sügisest on loometegevuseks avatud kogu maja. 

Esimeses etapis avati ligikaudu 700 m2 suurune Katelde saal. Saali erilisust ja endise elektrijaama tööstuslikku iseloomu rõhutavad ruumi keskel asuvad hiidkatlad, mis on restaureeritud ning säilitatud oma ehedal kujul. Ruumi ainulaadne atmosfäär ning kõrgus loovad suurepärased tingimused nii kontsertide, festivalide, etenduste, näituste, seminaride kui galaõhtute läbiviimiseks.  

Foto: Viktor Burkivski

Avati ka Koridorklubi ehk keldrikorruse saal sündmuste korraldamiseks ning loomelaborid MakerLab ja Helistuudio. Seni ajutisel pinnal tegutsenud MakerLab kolitakse Heina tänava ruumidest Kultuurikatlasse, et seal tegevustega aktiivselt jätkata. MakerLab on universaalne töötuba, mille uksed on avatud  meisterdajatele ja loovisikutele, kes soovivad luua prototüüpe või toota väikeseeria tooteid, Helistuudio aga töötuba helide salvestamiseks ja töötlemiseks. 

Foto: Viktor Burkivski

1913. aastal alustas tänase Kultuurikatla kohal tööd Tallinna Linna Elektrijaam, mis tootis linnale elektrit ligikaudu 66 aastat.  2007. aastal otsustati endise elektrijaama katlamaja kompleks, tänane Kultuurikatel, võtta kultuurimälestisena kaitse alla. 2009. aastal kuulutas Tallinna Kultuuriväärtuste Amet välja Kultuurikatla arhitektuurse ideekonkursi ning 2010. aastal alustati Kultuurikatla rekonstrueerimisega. 

Foto: Viktor Burkivski

SA Tallinna Kultuurikatel juhatuse liige Väino Sarnet: “Tallinna Elektrijaama hoone  rekonstrueerimine loomemajanduse sisuga Kultuurikatlaks on olnud ambitsioonikas ettevõtmine, mille käigus on päästetud tööstusajaloole oluline ehitis ning loodud koht uue majanduse arendamiseks. Tööstusajalugu ja loomeinimesed on kindlasti tänulikud Tallinna linnale ja EASile, et see võimalikuks on saanud.”

Foto: Viktor Burkivski

Kultuurikatel käivitati 18. veebruaril ning muusikalist elamust pakkus õhtusel tasuta peol Eesti pop-rock ansambel Daniel Levi.

Vaata, mis toimus päevasel avamisel!

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles