Daniel Levi lükkab Kultuurikatla käima!

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Laulu 2. poolfinaali proovid
Eesti Laulu 2. poolfinaali proovid Foto: Erlend Štaub

Täna käivitatakse Kultuurikatel. Esmalt täidetakse tegevustega Kultuurikatla ilmekaim ruum - Katelde saal ja Koridor-klubi ning lähikuudel seatakse töökorda loomelaborid MakerLab ja Helistuudio. 2015. aasta sügisest on loometegevuseks avatud kogu maja. Õhtusel avamisel astub üles ka sellel nädalal Elu24 Live'i külastav Daniel Levi.

Esimeses etapis avatakse ligikaudu 700 m2 suurune Katelde saal. Saali erilisust ja endise elektrijaama tööstuslikku iseloomu rõhutavad ruumi keskel asuvad hiidkatlad, mis on restaureeritud ning säilitatud oma ehedal kujul. Ruumi ainulaadne atmosfäär ning kõrgus loovad suurepärased tingimused nii kontsertide, festivalide, etenduste, näituste, seminaride kui galaõhtute läbiviimiseks.  

Avatakse ka Koridor-klubi ehk keldrikorruse väike saal sündmuste korraldamiseks, mis pakub ühtlasi ühisplatvormi MakerLabis ja Helistuudios tegutsejatele. Loomelaborid MakerLab ja Helistuudio seatakse töökorda lähikuudel. Seni ajutisel pinnal tegutsenud MakerLab kolitakse märtsi kuu jooksul Heina tänava ruumidest Kultuurikatlasse, et seal tegevustega aktiivselt jätkata. MakerLab on universaalne töötuba, mille uksed on avatud  meisterdajatele ja loovisikutele, kes soovivad luua prototüüpe või toota väikeseeria tooteid, Helistuudio aga töötuba helide salvestamiseks ja töötlemiseks.

Foto: Erlend Štaub

SA Tallinna Kultuurikatel juhatuse liige Väino Sarnet räägib Kultuurikatlast järgmist: «Tallinna Elektrijaama hoone  rekonstrueerimine loomemajanduse sisuga Kultuurikatlaks on olnud ambitsioonikas ettevõtmine, mille käigus on päästetud tööstusajaloole oluline ehitis ning loodud koht uue majanduse arendamiseks. Tööstusajalugu ja loomeinimesed on kindlasti tänulikud Tallinna linnale ja EASile, et see võimalikuks on saanud.»

Kõigile huvilistele avatakse maja uksed aga täna õhtul kell 20.00. Sündmus on kõigile tasuta ning muusikalist elamust pakub Eesti pop-rock ansambel Daniel Levi. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles