N, 7.12.2023

Kriminaaldraama «Viimane mustpea» tõi Olde Hansasse kokku väärikad linnakodanikud

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pühapäeval Olde Hansas etendunud Indrek Hargla kriminaaldraamat «Viimane mustpea» kogunesid vaatama lugupeetud linnakodanikud eesotsas linnapea Edgar Savisaarega.

Foto: Rait Tuulas
Foto: Rait Tuulas

Olde Hansa ja Tallinna Filharmoonia koostöös valminud etendust mängitakse kümnel järjestikkusel pühapäeval.

Loo on lavastanud  Tanel Saar VAT-teatrist, keskaegse kriminaaldraama lahenduse leidmisele aitavad kaasa, Meelis Põdersoo, Katariina Ratasepp ja Martin Kõiv. Keskaegset muusikat esitab Olde Hansa Musicus, ajastupärased hõrgutised on valmistanud peakokk Emmanuel Wille.

Foto: Rait Tuulas

«Autentne keskkond mängib lavastusele õnnestunult kaasa, samuti toetab etendust keskaegne muusika Olde Hansa pillimeeste ja laulja esituses,» ütles lavastaja Tanel Saar.   

Kriminaaldraama viib vaataja aastasse 1424, mil Tallinna saabub saladuslik külaline koos püha Mauritiuse säilmetega, mis peavad jõudma Tallinna linna hoole alla. Mustpeade vennaskond teab, et reliikvia toomine kätkeb endas ohtu nii vennaskonnale kui ka kogu linnale. Noor apteekritütar Agatha Wakenstede peab leidma reliikvia mõistatusele lahenduse ning lepitama vaenu, mis ähvardab kasvada linna ja mustpeade vaheliseks verevalamiseks.

Foto: Rait Tuulas

 «Söömaaja sidumine etenduskunsti ja muusikaga oli keskajal aadlike ja jõukamate kodanike majades levinud komme ja tänapäevaste gurmeeteatrite eelkäija. Soovime viia külastaja mõneks tunniks sajanditetagusesse Tallinna pakkudes ajastutruud õhustikku, ning võimalust tunda end osalisena tolal populaarsetest papagoilaskmise võistlusest ja -jootudest,» selgitas Olde Hansa majaemand Aile Laansalu.

Foto: Rait Tuulas

Etendus kanti esmakordselt ette möödunud aasta oktoobris Mustpeade majas, sealsamas jätkub see ka sügisel, kuid siis juba ilma õhtusöögita.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles