Uue folgilaine ansambel Rüüt alustab plaadiesitlustuuriga täna Viljandis

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rüüt on värske alternatiiv-folk ansambel, mille võlu peitub mitmekülgses ja otsinguterikkas lähenemises pärimusmuusikale
Rüüt on värske alternatiiv-folk ansambel, mille võlu peitub mitmekülgses ja otsinguterikkas lähenemises pärimusmuusikale Foto: Jana Solom

Ansambel Rüüt jõuab plaadi “Maasikille” esitlustuuriga Viljandisse, Raplasse, Haapsallu, Pärnusse, Tartusse ja Tallinnasse.

Rüüt on värske alternatiiv-folk ansambel, mille võlu peitub mitmekülgses ja otsinguterikkas lähenemises pärimusmuusikale. Ansambli muusika toetub oma juurtega meie maa põlisele pärimusmuusikale, kuid liigutab oma latva tänapäevase maailma mitmekesisuses. Regilaulud ja vanad pillilood tuuakse kuulaja ette peenelt viimistletud ja paeluvasse atmosfääri põimituna.

Esimene singel “Maasikille” on tempokas lugu ajast, mil kutsuda kõik sõbrad kokku ning joosta niitudel ja heinamaadel kas või südaööni, sest valgus ei kao kuhugi. Praegusesse sombusesse aega sobib positiivne ja kiire lugu kevade ja suve ootuseks väga hästi.

Ansamblisse kuuluvad eesti parimad noored lõõtspillimehed Juhan Uppin ja Toomas Oks. Rüüdi mitmekülgsele kõlale ja põnevatele lähenemistele annavad omapoolse vürtsi bändi naisliikmed – näitleja Maili Metssalu ja jazzmuusik Maarja Soomre, kelle hääled regilauludes kõlavad võimsalt ja toovad möödunud ajad kuulajatele lähemale. Pilliparki kuuluvad veel viiul ja meloodika.

Plaadiesitlustuur:

9. veebr kl 19 Viljandi Pärimusmuusika Ait

10. veebr kl 19 Rapla Kultuurikeskus

11. veebr kl 19 Haapsalu Raamat

12. veebr kl 18 Sütevaka salongiõhtu, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium

25. veebr kl 19 Genialistide klubi, Tartu

26. veebr kl 19 Kloostri Ait, Tallinn

Kuula plaadi esimest singlit!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles