Eesti Muusikaauhinnad 2020

Inetu lugu! Politsei tahtis väänata Merlyn Uuskülale hiigeltrahvi

8. jaanuaril toimus Von Krahlis R2 Aastahiti auhinnagala. Merlyn Uusküla

FOTO: Erlend Štaub

Lauljatar Merlyn Uusküla postitas täna sõpradele sotsiaalmeediasse kurja kirja sellest, kuidas politsei kasutas võimalust naist trahvida. Loe, kuidas Uusküla juhtumit kirjeldas!

Lauljatar Merlyn Uusküla saabus just pikalt puhkuselt soojalt maalt ning oli teel lennujaamast koju ja oli koos oma suure reisikohvriga auto tagaistmel. «Kuna kohver liikus pingil, tahtsin seda kohendada ja võtsin korraks turvavöö lahti ja selle peale peatas auto politseipatrull. Kutsuti politseiautosse. Vabandasin olukorra ja juhuse ees ja ütlesin, et tunnistan rikkumist ja soovin saada suulist hoiatust. Seepeale kosteti, et see on väärteo menetlus ja tuleb rahatrahv. Ja kuulake nüüd - 200 eurot selle eest, et tagaistmel on korraks turvavöö lahti???»

«SRY tõesti ,aga kas meie riigi keskmine palk on 5000 EUR, et teha sellises summas trahve soovitakse teha sellelaadse rikkumise eest? Ahhetasin selle peale ja ütlesin, et tõesti ma hetkel ei mõista, kui mul pole ühtegi kehtivat rikkumist, veel vähem trahvi turvavöö eest, siis käratati et siis oleks üldse summa 400 eurot kui oleks korduvrikkumine. Ma olen tõesti shokeeritud praegusest intsidendist, kuna see on haiglane raharöövimine, mis ei ole absoluutselt kooskõlas Eesti keskmise palgaga. Ma selle protokolliga ei nõustunud ning ootan siis niinimetatud enda protokolli kuu aja pärast, millele pean ISIKLIKULT kohale minema Rahumäe tänavale. Siit ka uus küsimus, kas Eesti ei ole suutnud politsei süsteemis siis saada e-riigiks ja nende eesmärk on inimeste ajusid pedereerida ja jooksutada, sealjuures ei võeta arvesse olukorra juhtumit, vaid täidetakse tuimalt riigikassat küsides kosmilisi summasid väikse rikkumise eest? Veel mainin, et sõidukiirus oli ligikaugu 20-30 km/h ning tegemist oli ääretult ebapädeva olukorraga, mis juhul normaalne politsei laseks inimesel peale vabandust edasi minna ja rahulikult vöö kinni panna.»

Uusküla leiab, et poliitikud võiksid antud teema võtta päevakorda, kuna sellise röövimine politsei poolt on ebanormaalne: «Mõnel inimesel on selline summa pool tema kuu palgast. Kas ta peab siis SMS-laenu võtma selleks, et enda väikese rikkumise eest vastutada?» küsib staar.

Politsei kommenteeris asja nii, et trahvisummat veel määratud ei ole ning asi on menetlemisel, seega ei saa väita, et summaks tuleb 200 eurot.

Kas käitumine politsei poolt oli Sinu silmis õige või oleks ikka pidanud lauljatar olema ettevaatlikum?

Tagasi üles