Tallinn Music Week avalikustas festivali esinejad ja ajakava

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Tallinn Music Week 2014: Cash Tomi, Elephants From Neptune, Public Service Broadcasting

FOTO: Jelena Rudi

25.-29. märtsini juba seitsmendat korda toimuval uue muusika suursündmusel ja tänaseks olulisel linnafestivalil Tallinn Music Week, mille mõned kuud tagasi the Guardian ja Observer viie huvitavama festivali hulka maailmas valisid, astub tänavu üles 205 artisti 26 riigist, neist 121 esinejat Eestist. Festivali esitleb Nordea Pank.

Tallinn Music Week 2015

FOTO: promo

Tallinn Music Week: Winny Puhh rokkis Rock Cafes

FOTO: Jelena Rudi

Alates kolmapäevast, 4. veebruarist on Piletilevis müügil ka kontsertide üksikpiletid. Erisoodustused kehtivad Nordea Platinum, Gold ja Stockmann krediitkaartide kasutajatele ning EMT klientidele.

FOTO: promo

Seitsmendaks tegutsemisaastaks on Tallinn Music Week kujunenud üheks Lääne-, Ida- ja Kesk-Euroopa muusikakogukondade olulisimaks kohtumispaigaks ning ka lähiregiooni muusika-, kultuuri-, ja hea toidu sõpru kokku meelitavaks linnafestivaliks. Seda tõestavad nii iga-aastaselt kasvav välisartistide hulk programmis kui suurenev huvi lähivälisriikide festivalipassiostjate seas. Tänavuseks festivaliks on kinnitatud 84 artisti 25 välisriigist. Enim (12) välisesinejaid tuleb festivalile Soomest, järgnevad 9 artistiga Taani, Läti ja Venemaa, 6 muusikalise saadikuga Poola ja 5 esinejaga Suurbritannia, Rootsi ning Valgevene.

Eksootilisematest maadest saabuvad külla tantsulise elektroonika piire nihutav Lafidki Kambodžast, Euroopa festivalilavasid vallutav Iisraeli folkpopi duo Lola Marsh, Armeenia industriaal-metali löögirühm Unaesthetic, Serbia postpunki trio Repetitor ning Sloveenia alternatiivse hiphopi hääletoru N’toko. Rahvusvahelise kaliibriga nimedest ilmestavad programmi uusfolgi legend Vashti Bunyan, Rootsi elektropopi tähed KateBoy, Jennie Abrahamson ja DNKL, Austria nu-souli grupp Moonlight Breakfast ja Poola art-popi printsess Julia Marcell.

Eraldi on sel aastal luubi all Euroopa üheks põnevamaks uue muusika riigiks tõusnud Taani artistid. Neljapäeval, 26. märtsil Von Krahlis toimuval festivali avapeol esinevad Taani uue põlvkonna tegijad, teiste seas etnoroki bänd The Sexican, noisepopi punt Lowly ja futuristliku hiphopi produtsent Slowolf. Samal õhtul toob hiljuti soome-ugri kultuuripealinna tiitli pälvinud Obinitsa küla koos Fenno-Ugriaga Kloostri Aita nii seto meestelaulu ansambli Seto Miihi Summ Meremäe vallast kui ka mordva laulutraditsiooni moodsa maailmamuusikaga ristava rühmituse OYME Venemaalt.

Reedel, 27. märtsil Mustpeade Majas briti plaadimärgi FatCat ja Eesti indileibli Õunaviks kureeritud nüüdismuusikat ja uusfolki ühendava klubiõhtu kuulsaimaks esinejaks on FatCati esindaja, 1970ndate aastate kultusartist ning uue aastatuhande barokkpoppi ja psühhedeeliat miksiva freak-folgi skene ristiema Vashti Bunyan, lisaks ulatub programm rahvusvahelise huvi orbiiti jõudund folk-stilist Maarja Nuudist Mirjam Tally loomingut esitava nüüdismuusika ansamblini Una Corda. Mullu sügisel Prantsusmaal Nantes’is Eesti kultuurifestivali „eLU“ raames alanud Eesti-Soome nohik-punk-elektrooniku Pastaca ja prantsuse räpipundi Cabadzi koostöö saab jätku Hea Uus Heli festivalilaval Von Krahlis, Lasnamäe hip-hopi kogukonna säravaim esindaja Gorõ Lana ühendab väed Moskva jazz-hop bandega ½ Orchestra, nii Eesti kui Taani muusikaauhindadel nomineeritud saksofonist-helilooja Maria Faust astub üles Taani free-jazz kooslusega Homies.

Festivali programmis osalevaist uutest kontsertpaikadest tasub külastada Niguliste kirikut, kus festivali Klaaspärlimäng kontsertkava raames kuuleb kammerorkestri Klaaspärlimäng Sinfonietta esituses Peeter Vähi teost „To His Holiness“. Festivali Klaaspärlimäng kureeritud on ka Rotermanni Soolalao kontsertkava „Kristallid“,  kus Arsise kellade ansambel ja kammernaiskoor Sireen esitavad heliloojate Tõnis Kõrvitsa ja Maria Kõrvitsa teoseid. Telliskivi Loomelinnakus asuv Vaba Lava kompleks on sedakorda koduks Pärimusmuusika Keskuse poolt kureeritud folgipeole, mille esinejate rivist leiab nii Eesti Muusikaauhindadel puhta töö teinud folkansambli Curly Stringsi kui nelja Etnokulbi auhinnaga varustatud pärimuskütte-pundi Trad. Attack!. Kohalikku maailmaklassi bluusi ja rokki Andres Rootsi & Raul Terepi tandemist Rull-Sibul-Juurikas triumviraadini kostab Tatari tänava jazzlokaalis Philly Joe. Raadio Uuno esitleb Rock Cafe Tuborg Green Club reedest lava, kus Eesti bändide Frankie Animali ja Daniel Levi kõrval astub üles ka uueks Mumford and Sonsiks tembeldatud Rootsi popfolgi sensatsioon Hurricane Love. Raadio 2 esitleb kahel kontserdil – reedel Von Krahlis ja laupäeval Rock Cafe Tuborg Green Club laval – oma lemmikuid uue aja värvikaimast räpikarakterist Tommy Cashist superkuuma Super Hot Cosmos Blues Bandi ja äsja Suure Lombi taga albumi üllitanud indiorkestri Tartu Popi ja Roki Instituudini.

TMW staažikamaist kaaskorraldajatest on taas esindatud popmuusika äärealade põnevamaid artiste (Holy Motors, Badass Yuki jt) esitlev Hea Uus Heli, metalist nüüdismuusikani (Thou Shell of Death, Maria Faust jt) ulatuva programmiga Eesti vägevaim veebilokaal Rada7, indileibel ja Raadio 2 saade Eesti Pops, mille kirevast kavast leiab nii psühhofolgi pundi Puuluup, kui Eesti rokiloo teetähis-bändi Metro Luminali asutajaliikme Rainer Jancise ja artpop manerismide meistri Mart Avi koostöö. Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu koostöös NO99 teatris esitletavast mitmekülgsest artistivalimikust leiab nii unikaalse helikeelega kitarristi ja helilooja Robert Jürjendali, vokaalansambli Estonian Voices kui powerjazz/fusion igiliikuri Phloxi. Plaadifirma Lejal Genes toob festivali finaalis klubi Sinilind lavale massiiivse esinejate rivi underground hiphopist ja elektronmuusikast (rin la, c.o.u.g.h.) möödunud aasta üllatushiti „Linn on minu“ esitaja Epp Kõivuni. Oma DJ/produtsentide (Sander Mölder, Dave Storm jt) lava esitleb tänavu taas Red Bull Music Academy.

Kogu muusikalise põhiprogrammi kava siin.

Lisaks Tallinn Music Weeki põhiprogrammile toimuvad festivali raames juba traditsiooniks saanud tasuta pealelõunased „Linnalava“ kontserdid, jätkuvad muusikateemaliste vestluste sari „TMW jutud” ning linna mõnusamaid söögikohti tutvustav „TMW maitsed”.

Täiesti uute alamprogrammidega on sel korral kavasse kaasatud  Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) korraldatud eriprogramm „TMW kunst“ ning festivali nädalavahetusel toimuv õllegurmaanide üritus Talllinn Craft Beer Weekend. 

Linnalava kontserdipaigad ja ajakava, “TMW maitsed” osalejad ja eripakkumised avalikustatakse 18. veebruaril, „TMW jutud” ning muusikatööstuse konverentsi kava märtsi jooksul. 

TMW 2015 eriprogrammid siin.

Festivalipassid hinnaga 45€ on saadaval Piletilevist. Alates 16. märtsist maksab pass 55€. Müügil on ka kontsertide üksikpiletid hinnaga 5 – 15€.

Nordea panga ja EMT klientidel on võimalik soetada festivalipasse ja -pileteid erihinnaga: Stockmann MC kaardi omanikele -10% soodustusega, Gold krediitkaardiga -20% soodustusega  ja Platinum krediitkaardiga -30% soodustusega. EMT klientidele kehtib -20% soodustus festivalipassi ja -pileti hinnast.

TMW festivalipass / käepael annab võimaluse liikuda vabalt kõigi festivali kontserdikohtade vahel ja tagab sissepääsu 26., 27. ja 28. märtsil kõigisse programmi kuuluvatesse klubidesse, pakkudes soodustusi ja eripakkumisi kõigi alamfestivalide raames.

Tallinn Music Weeki erinevaid tegevusi toetavad ja finantseerivad Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Tallinna Ettevõtlusamet, Kultuurkapital, Balti-Ameerika vabadusfond (BAFF).

Projekti toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist, mis pakub liikmesriikidele toetust, et ühtlustada erinevate piirkondade arengut ning tugevdada majanduslikku ja ühiskondlikku sidusust Euroopa Liidus.

TMW 2015 artistid:

1/2 orchestra (RUS)

5LOOPS

Aghor

Ago Niglas

Äio

Alaska

Alexei De Bronhe (BY)

Alina Orlova (LT)

All We Are (UK)

Allinn

Alo Wala (DK)

Altanka (BY)

Andres Roots & Raul Terep

Aparaat

Arsis youth handbell ensemble

Attention, please!

Audience Killers (LV)

Avarus Ensemble

BA (LT)

Badass Yuki

Bendik (NO)

Bisweed

Bizzmo (PL)

Black Laundry

Black Water (LT)

C Duncan (UK)

c.o.u.g.h.

Cabadzi (FR)

Carnival Youth (LV)

Cirkl

Curly Strings

Daniel Levi

Dave Storm

De Underjordiske (DK)

Deech (BY)

Deep Shoq (LT)

Desert Mountain Tribe (UK)

DNKL (SWE)

Domovoyd (FIN)

Duo Malva & Kirsipu

Elephants from Neptune

Emil De Waal & Spejderrobot (DK)

Epp Kõiv

Estoner

Estonian Voices

Evergrey (SWE)

Faershtein

Felix De Luca (DK)

Floridante

Frankie Animal

Full Crate x Mar (NL)

Futuregrapher (IS)

Galvanic Elephants

Genka/Paul Oja

Girts Reiniks (LV)

Gorõ Lana

G.O.S.H.

Gretagrund

Hanf Kung

Heiki (CA)

Holy Motors

Homies feat. Maria Faust (DK)

Horror Dance Squad

Hurricane Love (SWE)

Ingrid Lukas

iNK

Innersound

Ivo Posti

JayetAl (uk)

Jazzpospolita (PL)

Jennie Abrahamson (SWE)

Joan Marti-Frasquier (ES)

Joel Remmel Trio

JoyCut (IT)

Julia Marcell (PL)

Kago

Kali Briis Band

Kammernaiskoor Sireen

Kannabinõid

Kask

Kate Boy (SWE)

Kaur Kareda

KENE

Klaaspärlimäng Sinfonietta

LAB-Orchestra

Lady Moscow (NO)

Lafidki (KH)

Lähdön Aika (FIN)

Laika Suns (LV)

Leikki

Lemon Trees

Lexsoul Dance Machine

Lola Marsh (DE)

Lost Society (FIN)

Lowly (DK)

Lubo-Mir (FIN)

Maarja Nuut

Macajey (USA)

Mang Ont

Mansion (FIN)

Maria Kõrvits

Mari Kalkun

Markus Rafael Nylund

Marten Kuningas

Mauno Meesit

Maxtraktor

Metsakutsu

MiaMee

Micucu

Mikhail Leontyev (RUS)

Mirjam Tally

MNSL (PL)

Momend (LV)

Moonlight Breakfast (AT/RO)

Mr. Nestor

Mr.Myster(LV)

N’toko (SL)

Neon Lights (RUS)

New Waters (FIN)

Night Marks Electric Trio (PL)

Nikolajev

Nina Karlsson (RUS)

Noid (RUS)

Nuclear Omnicide (FIN)

Odd Hugo

Of Roofs Genes And Stolen Meanings

Olga Šiškina (FIN)

On-The-Go (RUS)

Onogana (ISR)

Out-Or

Oyme (RUS)

Pastacas

Paul Daniel Band

Peeter Vähi

Phlox

Pikaso (LV)

Polkov (AT)

Profile

Progress

Prohor & Puzo (RUS)

Puuluup

PX Band - 99

Rainer Jancis feat. Mart Avi

Repetitor (SRB)

Riivo Kallasmaa

rin la

Robert Jürjendal

Robin Juhkental & The Big Bangers

Rull/Sibul/Juurikas

Rune Funch Picture Music (DK)

Rüüt

Sander Mölder

Sansara (RUS)

Sea Of Serenity

SETO MIIHI SUMM

Shipsi (LV)

Slowolf (DK)

Smthing Smthing

Soul Thrower

Spice Mouse

St.Cheatersburg

Stillhead (UK/LV)

Sturle Dagsland (NO)

Sunnata (PL)

Super Besse (BY)

Super Hot Cosmos Blues Band

Superfjord (FIN)

Svjata Vatra

Tallinn Daggers

Tanel Joamets

Tartu Popi- ja Roki Instituut

Teksti-TV 666 (FIN)

The Boondocks

THE MICRONAUT (DE)

The Sexican (DK)

Thing

Thou Shell Of Death

Thrashless

Three Leg Dog

Tim Mcmillan & Friends (AU)

Tommy Cash

Tõnu Kõrvits

Torupilli Jussi Trio

Trad.Attack!

Triophonix

Tronden

Trubetskoy (BY)

Tuli

Typicalflow

UHS KUMATU

Una Corda

UNAESTHETIC (ARM)

Vashti Bunyan (UK)

VERSKA NAASE

Vesikas & Fofkin

Viljandi Guitar Trio

vonKuusk

Vul Vulpes

Wedding Crashers (FIN)

Weekends At Eden

Wick Blaze

Wilhelm

Würffel

Wyrm Sub Terra

Zebra Island

Elu24 maksab vihje eest tasu!

SAADA vihje
Tagasi üles