T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Armsad pildid: Birgit Õigemeel pani traumakogemusega laste hääled ja hinged helisema

Elu24
Armsad pildid: Birgit Õigemeel pani traumakogemusega laste hääled ja hinged helisema
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Vabatahtlike eestvedamisel toimuvad Tartu Laste Turvakodus lastele muusikaringid, kus osalevad lapsed, kes elavad laste turvakodus või käivad päevakeskuses ning kel pole võimalust huviringides osaleda.

Detsembris tegi mittetulundusühing SEB Heategevusfond läbi meedia üleskutse ning nii oli inimestel võimalus anda abikäsi vanemliku hooleta laste heaks, kinkides ära kodus seisvad muusikariistad, mis kasutust ei leia ning mille üle muusikaringis ja –muusikateraapias käivad lapsed oleksid väga õnnelikud. Kokku koguti pisut enam kui 20 muusikariista.

Foto: MTÜ SEB Heategevusfond

Jaanuaris lõpus koguti pillid, mida head inimesed laste heaks annetasid, kokku Tallinnast, Tartust ja Ida-Virumaalt. Üleskutse peale annetati turvakodule: 5 akordioni, 1 bajaan, 1 pianiino, 1 viiul, 5 kitarri, 1 elektrikitarr, 1 trompet, löökriistad, 1 kannel annetusea ja teine D tuur kannel valmistatuna kandlemeistrite poolt just turvakodu lastele mõeldes. 

Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht: „Täiskasvanu vastutus on märgata last tema mures ning aidata tal turvaliselt läbi töötada kogemused, milles valu ja haigetsaamist. Oluline, et traumakogemusega lapsele antakse võimalus murede läbitöötamiseks, see on esmane samm laste probleemse käitumise ja käitumishäirete ennetamisel. Turvakodus on nüüd väikese orkestri jagu pille muusikateraapia ja -ringi jaoks koos!“

Käesoleval nädalal tuunis ja häälestas Tartu pillimeister Elleri muusikakoolist need töökorda ja muusikariistad jõudsid täna turvakodusse, kus toimus muusika töötuba: anti üle annetatud pillid ning lastega musitseeris armastatud lauljatar Birgit Õigemeel, kes õpib Tallinna Ülikoolis bakalaureuseõppes muusikateraapiat. Lapsed tegid Birgiti juhendamisel laulu, mis üheskoos ka ette kanti ning tutvuti muusikariistadega, mille head eestimaalased olid laste heaks annetanud. Iga laps sai kingituseks ka armastatud lauljanna pildiga T-särgi, millel pühendusega autogramm ning Birgiti sõnul on need üldse esimesed särgid, mis tema pildiga valmistatud.

Märksõnad
Tagasi üles