Eesti Muusikaauhinnad 2020

Lapsed kohtusid elusuuruses «Jääaja» multifilmikangelastega

Lapsed kohtusid «Jääaja» multifilmikangelastega

FOTO: MTÜ SEB Heategevusfond

Täna lõppeb ringsõit Tallinnas, mille raames oli võimalik nautida menuka joonisfilmisarjal põhineva kogupere jääetendust «Jääaeg Live! – Mammuti seiklus». Haaravast lavastusest Saku Suurhallis said osa ka 175 asendus- ja turvakodust kohale sõitnud last Ida-Virumaalt, Kesk-Eestist, Valgamaalt, Tartumaalt, Haapsalust, Pärnust, Järvamaalt, Viljandimaalt, Harjumaalt ja Tallinnast jm.

Kaasahaaravas ja tõelises mammutimõõtu etenduses saadi osa lemmiktegelaste pöörastest seiklustest: iluuisukavadest, tantsudest ja lauludest ning akrobaatikatrikkidest, kung fu võitluskunstist, jalustrabavatest tehnilistest erilahendustest, pürotehnilistest efektidest ja videoinstallatsioonidest. Elusuurused filmitegelased Scrat, Manny, Diego, Sid, Ellie, Virsik, Buck, Eddie ja Mürts koos mitmete uute tegelaskujudega kutsusid lapsed kaasa avastamislusti täis teekonnale.

Etendusele järel avanes 175 lapsel eksklusiivne võimalus kohtuda ja tutvuda armastatud joonisfilmi tegelastega, lapsed said Virsiku, Diego, Sidi ja teistega koos pilti teha.

8-aastane Toomas Tartumaalt vaatas südamevärinal etenduse eel redelitel lae alla ronivaid lavastuse tehnikuid: «Kuidas nad julgevad, kuidas? See peab väga hirmus olema ja tal on sedasi turnides kindlasti silmad ka suletud! Kas nad kukuvad alla?»

Viiene Tuuli Haapsalust sõnastas mammutimaailma anatoomiatarkuse: «Väike mammut Virskik on niiiii hea südamega. Selle pärast nad ongi nii suurte kehade ja peade ja jalgadega, et see suur ja soe ja hea süda keha sisse ära mahuks.»

11-aastane Kennet Harjumaalt mõõtis toimumiskoha suurust: «Kord olid siin hobused sees, neid oli kohe väga palju. Nüüd on mammutid ja nemad mahuvad ka vabalt ära! Saku Suurhall on ikka väga-väga-väga suur maja.»

Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht kommenteeris: «Saada osa suurejoonelise lavamängu saladustest oli meie laste jaoks väga väärtuslik! Tänane kohtumine oma ala professionaalsete ja pühendunud näitlejatega annab kindlasti lastele enesekindlust. Mitu last lubasid etenduses nähtust innustatuna külmade saabudes kohe kodu lähedale jääle uisutama minna, et koos sõpradega oma lavastus maha mängida.»

Etenduse külastus asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele sai teoks MTÜ SEB Heategevusfond, Live Nation Estonia ja Stage Entertainment Touring Productions meeskonna koostöös.

FOTO: MTÜ SEB Heategevusfond

FOTO: MTÜ SEB Heategevusfond

FOTO: MTÜ SEB Heategevusfond

Tagasi üles