«Mandariinid» jäi Kuldgloobuseta, võitis «Leviaatan»

«Mandariinide» režissöör Zaza Urušadze, näitleja Lembit Ulfsak ja produtsent Ivo Felt kandsid Kuldgloobuste galal Baltmani rätsepasmokinguid

FOTO: SCANPIX

Los Angeleses jagati pühapäeval 72. korda Hollywoodi Välispressi Ühingu (HFPA) auhindu ehk Kuldgloobuseid. Eesti ja Gruusia koostöös valminud «Mandariinid» kandideeris parima võõrkeelse filmi kategoorias.

Filmi «Mandariinid» tiim Zaza Urushadze, Lembit Ulfsak ja Ivo Felt Kuldgloobuste galal 11.jaanuaril 2015

FOTO: MARK RALSTON/AFP

(L-R) Director Zaza Urushadze, actor Lembit Ulfsak and producer Ivo Felt from the Estonian-Georgian film "Tangerines" on the red carpet for the 72nd Annual Golden Globe Awards, January 11, 2015 at the Beverly Hilton Hotel in Beverly Hills, California. AFP PHOTO / MARK RALSTON

FOTO: MARK RALSTON/AFP

(L-R) Director Zaza Urushadze, actor Lembit Ulfsak and producer Ivo Felt from the Estonian-Georgian film "Tangerines" on the red carpet for the 72nd Annual Golden Globe Awards, January 11, 2015 at the Beverly Hilton Hotel in Beverly Hills, California. AFP PHOTO / MARK RALSTON

FOTO: MARK RALSTON/AFP

Ivo Felt, Zaza Urušadze ja Lembit Ulfsak Kuldgloobuste sümpoosioni eel

FOTO: SCANPIX

Parima võõrkeelse filmi Kuldgloobusele kandideerisid ka «Ida» (Poola), «Leviaatan» (Venemaa), «Vääramatu jõud» (Rootsi) ja «Gett» (Iisrael). Võitjaks kuulutati «Leviaatan».

Show algas kell kolm öösel Eesti aja järgi. Suurt pildigaleriid punaselt vaibalt näed siit.

Õhtujuhid Amy Poehler ja Tina Fey viskasid nalja «Intervjuuga» toimunu üle: «See oli eelmisel aastal Hollywoodis suurim uudis. Selle tõttu olime me kõik sunnitud teesklema, et me tahame seda näha.»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Kuldgloobuste (Golden Globes) võitjad ja nominendid

FILM

Parim draamafilm

  • «Boyhood» - VÕITJA
  • «Foxcatcher»
  • «The Imitation Game»
  • «Selma»
  • «The Theory of Everything»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim meesnäitleja draamafilmis

  • Steve Carell, «Foxcatcher»
  • Benedict Cumberbatch, «The Imitation Game»
  • Jake Gyllenhaal, «Nightcrawler»
  • David Oyelowo, «Selma»
  • Eddie Redmayne, «The Theory of Everything» - VÕITJA

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim naisnäitleja draamafilmis

  • Jennifer Aniston, «Cake»
  • Felicity Jones, «The Theory of Everything»
  • Julianne Moore, «Still Alice» - VÕITJA
  • Rosamund Pike, «Gone Girl»
  • Reese Witherspoon, «Wild»

FOTO: MIKE BLAKE/REUTERS

Parim komöödia või muusikal

  • «Birdman»
  • «The Grand Budapest Hotel» - VÕITJA
  • «Into the Woods»
  • «Pride»
  • «St. Vincent»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim meesnäitleja komöödias või muusikalis

  • Ralph Fiennes, «The Grand Budapest Hotel»
  • Michael Keaton, «Birdman» - VÕITJA
  • Bill Murray, «St. Vincent»
  • Joaquin Pheonix, «Inherent Vice»
  • Christoph Waltz, «Big Eyes»

FOTO: MIKE BLAKE/REUTERS

Parim naisnäitleja komöödias või muusikalis

  • Amy Adams, «Big Eyes» - VÕITJA
  • Emily Blunt, «Into the Woods»
  • Helen Mirren, «The Hundred-Foot Journey»
  • Julianne Moore, «Maps to the Stars»
  • Quvenzhané Wallis, «Annie»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim režissöör

  • Wes Anderson, «The Grand Budapest Hotel»
  • Ava Duvernay, «Selma»
  • David Fincher, «Gone Girl»
  • Alejandro González Iñárritu, «Birdman»
  • Richard Linklater, «Boyhood» - VÕITJA

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim meeskõrvalosatäitja

  • Robert Duvall, «The Judge»
  • Ethan Hawke, «Boyhood»
  • Edward Norton, «Birdman»
  • Mark Ruffalo, «Foxcatcher»
  • JK Simmons, «Whiplash» - VÕITJA

FOTO: Jordan Strauss/AP

Parim naiskõrvalosatäitja

  • Patricia Arquette, «Boyhood» - VÕITJA
  • Jessica Chastain, «A Most Violent Year»
  • Keira Knightley, «The Imitation Game»
  • Emma Stone, «Birdman»
  • Meryl Streep, «Into the Woods»

FOTO: Jordan Strauss/AP

Parim stsenaarium

  • Wes Anderson, «The Grand Budapest Hotel»
  • Gillian Flynn, «Gone Girl»
  • Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris ja Armando Bo, «Birdman» - VÕITJA
  • Richard Linklater, «Boyhood»
  • Graham Moore, «The Imitation Game»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim animafilm

  • «Big Hero 6»
  • «The Book of Life»
  • «The Boxtrolls»
  • «How to Train Your Dragon 2» - VÕITJA
  • «The LEGO Movie»

FOTO: MIKE BLAKE/REUTERS

Parim võõrkeelne film

  • «Vääramatu jõud» (Rootsi)
  • «Gett: Viviane Amsalemi kohtuasi» (Iisrael)
  • «Ida» (Poola)
  • «Leviaatan» (Venemaa) - VÕITJA
  • «Mandariinid» (Eesti)

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim laul

  • «Big Eyes» filmist «Big Eyes» (Lana Del Ray)
  • «Glory» filmist «Selma» (John Legend, Common) - VÕITJA
  • «Mercy Is» filmist «Noah» (Patty Smith, Lenny Kaye)
  • «Opportunity» filmist «Annie»
  • «Yellow Flicker Beat» filmist «Hunger Games, Mockingjay Pt 1» (Lorde)

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim muusika

  • Alexandre Desplat, «The Imitation Game»
  • Jóhann Jóhannsson, «The Theory of Everything» - VÕITJA
  • Trent Reznor, «Gone Girl»
  • Antonio Sanchez, «Birdman»
  • Hans Zimmer, «Interstellar»

FOTO: Jordan Strauss/AP

TELEVISIOON

Parim draamasari

  • «The Affair» - VÕITJA
  • «Downton Abbey»
  • «Game of Thrones»
  • «The Good Wife»
  • «House of Cards»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim meesnäitleja draamasarjas

  • Clive Owen, «The Knick»
  • Liev Schreiber, «Ray Donovan»
  • Kevin Spacey, «House of Cards» - VÕITJA
  • James Spader, «The Black List»
  • Dominic West, «The Affair»

FOTO: MIKE BLAKE/REUTERS

Parim naisnäitleja draamasarjas

  • Claire Danes, «Homeland»
  • Viola Davis, «How to Get Away with Murder»
  • Julianna Margulies, «The Good Wife»
  • Ruth Wilson, «The Affair» - VÕITJA
  • Robin Wright, «House of Cards»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim lühiseriaal või telefilm

  • «Fargo» - VÕITJA
  • «The Missing»
  • «True Detective»
  • «The Normal Heart»
  • «Olive Kitteridge»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim meesnäitleja lühisarjas või telefilmis

  • Martin Freeman, «Fargo»
  • Woody Harrelson, «True Detective»
  • Matthew McConaughey, «True Detective»
  • Mark Ruffalo, «The Normal Heart»
  • Billy Bob Thornton, «Fargo» - VÕITJA

FOTO: Jordan Strauss/AP

Parim naisnäitleja lühisarjas või telefilmis

  • Maggie Gyllenhaal, «The Honorable Woman» - VÕITJA
  • Jessica Lange, «American Horror Story: Freak Show»
  • Frances McDormand, «Olive Kitteridge»
  • Frances O'Connor, «The Missing»
  • Allison Tolman, «Fargo»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim komöödiasari

  • «Girls»
  • «Jane the Virgin»
  • «Orange is the New Black»
  • «Silicon Valley»
  • «Transparent» - VÕITJA

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim meesnäitleja komöödiasarjas

  • Don Cheadle, «House of Lies»
  • Ricky Gervais, «Derek»
  • Jeffrey Tambor, «Transparent» - VÕITJA
  • Louis CK, «Louie»
  • William H. Macy, «Shameless»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim naisnäitleja komöödiasarjas

  • Lena Dunham, «Girls»
  • Edie Falco, «Nurse Jackie»
  • Gina Rodriguez, «Jane the Virgin» - VÕITJA
  • Julia Louis Dreyfuss, «Veep»
  • Taylor Schilling, «Orange Is the New Black»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim meeskõrvalosa seriaalis, lühisarjas või telefilmis

  • Matt Bomer, «The Normal Heart» - VÕITJA
  • Alan Cumming, «The Good Wife»
  • Colin Hanks, «Fargo»
  • Bill Murray, «Olive Kitteridge»
  • Jon Voight, «Ray Donovan»

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Parim naiskõrvalosa seriaalis, lühisarjas või telefilmis

  • Uzo Aduba, «Orange is the New Black»
  • Kathy Bates, «American Horror Story: Freak Show»
  • Joanne Froggatt, «Downton Abbey» - VÕITJA
  • Allison Janney, «Mom»
  • Michelle Monaghan, «True Detective»

FOTO: MIKE BLAKE/REUTERS

Elutöö auhinna võttis vastu George Clooney.

FOTO: Paul Drinkwater/AP

Tagasi üles