Jäälavastuse «Jääaeg Live!» tegelased räägivad Tallinnas tuntud Eesti näitlejate häältega

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Jääaeg Live!»
«Jääaeg Live!» Foto: promo

16. - 18. jaanuaril esietendub Tallinnas, Saku Suurhallis läbi aegade menukaimal joonisfilmisarjal põhinev kogupere jääetendus «Jääaeg Live! – Mammuti seiklus». Etendused toimuvad eesti ja vene keeles. Eestikeelsete etenduste raames räägivad filmisarja lemmiktegelased tuntud näitlejate häältega.

Jäälavastuse tegelased panid eesti keeles kõnelema paljud samad näitlejad, kes osalesid ka multika helindamisel, sealhulgas Anu Lamp (laiskloom Sid), Marko Matvere (mõõkhambuline tiiger Diego), Lembit Ulfsak (mammut Manny), Kärt Kross (mammutiema Ellie), Priit Võigemast (ühesilmne nirk Buck), Kristjan Üksküla ja Evelin Võigemast (opossumivennad Mürts ja Eddie). Oma hääle andsid ka Madli Krõõt Maaste (mammutitüdruk Virsik), Tõnu Kilgas (eelajalooline lumelind Vari), Tormi Kevvai, Marilyn Jurman ja Anti Kobin (Varju käsilased - eelajaloolised linnud Krahv, Torge ja Kaos).

Foto: promo

Jääetendus helindati stuudios Orbital Vox. Dublaažiprodutsendi Jette Aus sõnul otsest vahet joonisfilmi ja jäälavastuse helindamise vahel pole. «Kõige suurem erinevus oli vast sünkroniseerimises - multikas on tegelase suu lähivõttes ja suu liikumise tabamine väga oluline, jääetenduses aga on need tegelased väga suured ja suu liikumist nii täpselt näha pole. Seega on oluline ainult see, et laused oleksid sama pikad nagu originaalis ja sünkrooni pärast ei ole vaja muretseda. Näitlejatel on ka selles osas lihtsam, et sünkrooni ei pea jälgima. Kui tavalist multikat teha, siis peab näitleja lugedes väga täpselt järgima originaallugeja rütmi - see eeldab ka vastavat tüüpi tõlget, kus on eestikeelses tõlkes sama palju silpe, kui originaalis. Sisseloetud tekst peab sobituma tegelasega ja minema suu liikumisega täpselt kokku. Jääetendusele peale lugedes peab näitleja muretsema ainult sellepärast, et loetud lause oleks sama pikk, kui originaallause, sest selle järgi on uisutrupp oma koreograafia selgeks harjutanud ja see jätab ka võimaluse mängida rohkem lausesisese rütmiga, kuna ei pea kramplikult originaali järgima,» seletas Aus.

Foto: promo

Kokku kulus dublaažiks ligi 40 tundi stuudioaega. «Kuna jääetenduses on palju koreograafia-, uisutamis- ja akrobaatikanumbreid, siis üldkokkuvõttes on dubleeritavat materjali vähem kui tavalises multikas, seega töömaht on ka väiksem,» lisas Aus ning mainis, et eesti näitlejad meeldisid väga ka jääetenduse produtsentfirma Stage Entertainment Touring Productionsi esindajale, kes käis Tallinnas kohal dublaaži protsessi jälgimas. «Hollandist tulnud proua oli lausa vaimustuses meie Sidist (Anu Lamp) ja Eddiest (Evelin Võigemast), sest teistes riikides annavad nendele tegelastele oma hääle reeglina meesnäitlejad.»

Võimsalt jääaegne ja tõeliselt mammuti-mõõtu jääetendus «Jääaeg – Live!» viib pealtvaatajad uhiuute ja pööraste seikluste keerisesse, kus paljude lemmiktegelased Scrat, Manny, Diego, Sid, Ellie, Virsik, Buck, Eddie ja Mürts koos mitmete uute tegelaskujudega asuvad avastamislusti täis teekonnale. Täiesti uue süžeega jäälavastuse raames saab eesti publik näha armastatud «Jääaja» joonisfilmist tuntud tegelasi uisutamas, tantsimas, laulmas, kung fu võitluskunsti näitamas ning akrobaatikatrikke sooritamas. 

Foto: promo

Vaatemänguline ja meelelahutuslik jäälavastus «Jääaeg Live!» on mõeldud just suurtele areenidele - keset saali asuval liuväljal toimuv hoiab vaatajate meeli oma lummuses algusest kuni lõpuminutiteni ning läheb hinge kogu perele. Ühte etendust mahub vaatama vaid 3900 inimest, sest jää katab kogu Saku Suurhalli põranda, mis omakorda tagab suurepärase vaate ning võimaldab nautida maailmakuulsat jääetendust kõikidelt istekohtadelt.

Etenduste ajakava:

16. jaanuar (reede)

kell 19:00 (uksed avatakse 18:00) (eesti keeles)

17. jaanuar (laupäev)

kell 11:00 (uksed avatakse 10:00) (vene keeles)

kell 15:00 (uksed avatakse 14:00) (eesti keeles)

18. jaanuar (pühapäev)

kell 11:00 (uksed avatakse 10:00) (eesti keeles)

kell 15:00 (uksed avatakse 14:00) (eesti keeles)

Foto: promo

«Jääaeg Live!» jääetendus kestab kokku kaks tundi, kuhu mahub vahele 20-minutiline vaheaeg.

Piletid jääetendustele hinnaga alates 29 eurost on müügil Ticketpros – internetipoes, kõigis Ticketpro müügipunktides, Statoili teenindusjaamades, Selverites ning valitud  Omniva kontorites üle Eesti.

Lastele vanuses 4 kuni 15 eluaastat kehtivad soodushinnad. Laps kuni 3. eluaastani saab istuda vanema süles tasuta.

Tagasi üles