«Usun, et nimelt ärevate aegade tõttu on meie regioonis ehk just nüüd tõeliselt vaja meelerahust, harmooniast ning vigade ja kannatuste ületamisest kõnelevat tarkust, mis tuleb maailma ühelt võimsamalt rahuspetsialistilt,» kinnitas Strider.
«Tema Pühadus XIV dalai-laama on varasemalt külastanud Eestit kolmel korral, kuid aega otseselt budistlike õpetuste jaoks on siis olnud põgusalt,» märkis kirja üks eestvedajaid Laur Järv.
Nüüd dalai-laamale üle antud kutsele on alla kirjutanud Budismi Instituut, Drikung Dzogtšeni Eesti Kogukond Drikung Namtšag Mebar Dzong, Drikung Kagyu Ratna Shri Keskus, Eesti Akadeemiline Orientaalselts, Eesti Dzogtšeni Ühing, Eesti Ngak Mang Instituut, Eesti-Tiibeti Kultuuriselts, Himaalaja Kultuuride Selts, Khordongi Ühing Eestis, Lochen Jangchup Tsemo õpperühm, Mustamõisa Tiibeti Budistlik Keskus, Pärnu Budistlik Kogudus Drikung Dorje Tšö Dzong, Rigpa Eesti, Tallinna zen kogukond, Tartu Drikungi kogukond, Tiibeti Budismi Nyingma Eesti Kogudus, Tiibeti Sõbrad ja Triratna budistlik kogukond. Kutses seisab palve õpetada ja selgitada india budismi klassikalist suurteost «Bodhitšarjavatara», mille on eesti keelde tõlkinud Linnart Mäll.
Kuigi dalai-laama loobus mõne aasta eest vabatahtlikult oma poliitilisest rollist Tiibeti asjades, on lisaks usujuhi positsioonile temast kujunenud maailma eetilise poliitika võrdkuju. Kommunistlik Hiina Rahvavabariik anastas ja okupeeris Tiibeti 1950. aastal. Dalai-laama põgenes 1959. aastal oma kodumaalt ning on sestpeale elanud Indias paguluses.