P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

GALERII! Alice Järveti raamatu «Täiuslik tundmatus» esitlus Rooma Katoliku kirikus

GALERII! Alice Järveti raamatu «Täiuslik tundmatus» esitlus Rooma Katoliku kirikus
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Alice Järveti raamatu «Täiuslik tundmatus» esitlus toimus reedel, 28. novembril, Rooma Katoliku kiriku Pauluse saalis Tallinnas.

Foto: Tiit Mõtus

Kõik soovijad said Alice`ilt raamatusse ka autogrammi.

Foto: Tiit Mõtus

Katkeid põnevast raamatust luges näitleja Ülle Kaljuste.

Foto: Tiit Mõtus

Kohal oli ka Eesti tearimaastiku Grand Old Lady Ita Ever särtsakas rohelises.

Foto: Tiit Mõtus

Kirjanik Kerttu Rakke oli raamatuesitlusele tulnud koos tütrekesega.

Foto: Tiit Mõtus

Hiljaks jäi vaid Peeter Võsa, kes tõi kaunile Alice`ile kingituseks jõulutähe.

Vaata pildigaleriid!

Järveti raamatust leiab nii mõndagi põnevat tema suhtes aastaid tagasi algatatud kriminaalasja teemadel.

Nimelt tunnistas Harju maakohus 2013. aasta märtsis politsei ekskomissari Alice Järveti (39) süüdi talle ametitegevuses teatavaks saanud teise isiku tervist ja eraelu puudutavat teabe avaldamises, st kutse- ja ametitegevuses teatavaks saanud saladuse hoidmise kohustuse rikkumises ja mõistis talle karistuseks rahalise karistuse 240 päevamäära, so 9398,40 eurot.

Järveti suhtes käivitus kriminaaluurimine 2009. aasta aprillis karistusseadustiku paragrahvi tunnustel, mis käsitleb kutse- ja ametitegevuses teatavaks saanud saladuse hoidmise kohustuse rikkumist ja mille eest kohtus süüdimõistmisel karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

2011. aasta oktoobris jättis Tallinna ringkonnakohus muutmata Järveti süüdimõistmise politseiandmebaasist andmete lekitamises, samaks jäi ka Harju maakohtus mõistetud rahaline karistus 9398 eurot. Seejärel esitas Järvet Tallinna ringkonnakohtu otsusele kassatsiooni riigikohtule.

2012. aasta 5. aprillil tühistas riigikohus Alice Järveti süüdimõistmise täies ulatuses nii Tallinna ringkonnakohtus kui Harju maakohtus ning saatis süüasja maakohtule uueks arutamiseks uues kohtukoosseisus.

Sama aasta juunis saatis Harju maakohus Järveti süüasja politseiandmebaasist andmete lekitamise süüdistuses prokuratuurile tagasi, toetudes riigikohtu lahendile, et Järveti kriminaalasja süüdistusakt ei vasta kriminaalmenetluse seadustiku nõuetele.

Prokuratuur süüdistas Järvetit selles, et töötades Põhja prefektuuri analüüsi- ja planeerimisbüroo komissarina, avaldas ta talle ametitegevuse käigus teatavaks saanud teise isiku tervist, eraelu või äritegevust puudutavat teavet.

Järvet saatis töökoha e-posti aadressilt oma toonasele elukaaslasele, Tallinna laste turvakeskuse keskerakondlasest juhile Erki Korpile elektronkirja, mis sisaldas ühe naise tervist ja eraelu puudutavat teavet. Mõne aja pärast saatis Järvet Korpile järgmise elektronkirja, mis sisaldas ühe mehe ja kahe naise eraelu puudutavat teavet, selgus eeluurimisel.

Samas oli Järvet prokuratuuri kinnitusel teadlik, et politsei andmekogu kasutajal on keelatud teha päringuid, mis ei ole seotud tema tööülesannete täitmisega, ning anda edasi teavet kolmandatele isikutele. Järveti töökohustuste hulka nimetatud teabe edastamine ei kuulunud, samuti edastas ta infot selleks õigustamata isikule, selgus eeluurimisel.

Järvet on süüdistused tagasi lükanud. Samuti vaidlustas ta kohtus oma vallandamise, kuid nii Tallinna halduskohus kui ka ringkonnakohus jättis õiguse prefektuurile. Riigikohus ei andnud Järveti kaebusele menetlusluba.

Märksõnad
Tagasi üles