Galerii! Rindeoperaator Ivar Heinmaa esitles koos Madis Jürgeniga raamatut

Neljapäeval, 20. november esitles kirjanik Madis Jürgen Solarise Apollo raamatupoes värsket raamatut nimega “Rindeoperaator Ivar Heinmaa”.

“Ivar on superman, siin pole kahtlustki. Ta naudib olukordi, kui kuulid vihisevad. Aga olgem ausad: naine, kes selle mehega koos elab ja lapsi kasvatab ja tööl käib ja kodus maja renoveerib, pole sugugi väiksem kangelane,” sõnab kirjanik Madis Jürgen raamatu peakangelase kohta, kelle elu ja karmi tööd teos portreteerib.

FOTO: Erlend Štaub

“Madis tõi välja minu inimliku poole – muidu oleks kõik see, mida ma oma töös näen, üks lõputu õudus, tapmine ja inimlik tragöödia, aga ta oskas väga hästi ka igapäevaelu sisse põimida,” tunnustab Ivar Heinmaa autorit. “Meil oli Madisega jube hea klapp: kohtusime kuskil kohvikus, Madis pani diktofoni tööle ja mina hakkasin niiöelda “köhima”. Muidugi on ta ka väga hea kuulaja, mis muudab selle kõik ladusaks ja nauditavaks,” kirjeldab Heinmaa raamatu valimise tööprotsessi.

FOTO: Erlend Štaub

Ivar Heinmaa on hinnatud ajakirjanik ja rindeoperaator, kes on juba üle kahe dekaadi olnud YLE korrespondent. Ta on töötanud ligi sajas riigis, et vahendada maailmale seda, mille poole tavakodanik ei tihka tihtipeale pilkugi pöörata. Režissöörina on Ivar Heinmaa teinud kaks dokumentaalfilmi: “Afganistani armid” (2005) ja “Tšernobõli samuraid” (2012). Hiljuti pälvis tema filmitud YLE dokumentaalfilm “Süüria sõja pale” Euroopa mainekaimal meediafestivalil Prix Europa aasta parima dokumentaalfilmi tiitli.

FOTO: Erlend Štaub

Vaata galeriist, kuidas raamatu esitlemine möödus ja kes kohal käisid!

Tagasi üles