Siiri Sisask ja IIRIS annavad detsembris koos kaks eksklusiivset kontserti

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Iiris Vesik
Iiris Vesik Foto: Johanna Eenma

Kahel detsembriõhtul ühendavad jõud kaks erilist Eesti naisartisti - Siiri Sisask ja Iiris Vesik - et rõõmustada kuulajaid ühiste kontsertidega Tallinnas ja Tartus. Kontsertide toimumiskohtadeks on 16. detsembril Vaba Lava Tallinnas ning 17. detsembril Athena Tartus. Piletid on saadaval Piletilevis.

Esmakordselt avalikkuse ees laval koos üles astuvad Siiri Sisask ja Iiris Vesik on mõlemad eelseisvast projektist “SIIRIS” vaimustunud. «Seoses tulevaste kontsertidega olen põhjalikult nüüd Iirise loominguga tutvunud, imestanud ja nautinud. Mulle väga-väga meeldivad Iirise laulud, minu arvates on need lausa geniaalsed, nii tekstid kui muusika. Iiris on tõeline looja, kelle loomingut on nauding esitada,» kiidab Siiri lavapartnerit.

Foto: promo

Projekti idee autor on üks kontserdi korraldajatest - Taavi Esperk (Broadline.Events). Tema sõnul tekkis esialgne mõte tuua Siiri ja Iiris koos lavale 2013. aasta augustis ühe eriprojekti raames, inspiratsiooniks oli Iirise eestikeelne «Millegi Laul».

Foto: promo

Iirise sõnul on Siiriga koos musitseerimine üllatavalt vaba. Ta täpsustab: «Võibolla seepärast, et me oleme vist mõlemad kreisid mutid ja tema vabadus inspireerib. Samuti on inspireeriv leida pärleid Eesti muusikast, mille olemasolu kohta mul polnud enne aimugi. Igatahes ootan ma neid kontserte väga, et tulla tagasi Eestisse ja luua bändi ning Siiriga koos midagi maagilist.»

Foto: Johanna Eenma

Kahte naist ühendab veel ka plaadifirma Universal. «Meil on olnud au teha koostööd ja anda välja mõlema artisti loomingut ja võib julgelt öelda, et tegu on kahe väga omanäolise ning pööraselt andeka autori ja lauljaga, kelle lavaline karisma ja keemia võib taastoota midagi täiesti unikaalset ja maagilist. Siirise kontserdid saavad olema kordumatud,» kommenteerib Universali Baltikumi kontori juht Leen Kadakas.

Kontsertidel esitavad artistid Iirise bändi saatel nii teineteise lugusid kui ka omaloomingut. Kontserdid toimuvad 16. detsembril Tallinnas (Vaba Lava) ja 17. detsembril Tartus (Athena). Piletid on tänasest müügil Piletilevi kassades ja kodulehel hinnaga 15 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles