«Ehk see on mu jaoks selline mehe arhetüüp?» arvab Aleksi ise asja peale. «Võib-olla, et see seondub kuidagi skulptuursete näojoontega, mis mulle meeldivad. Või on tegu mingi alateadliku ettekujutusega, kuidas mees peab välja nägema.»
Teisipäeval, 10. augustil oli kinos Sõprus Aleksi kolmanda täispika filmi «Paha pere» Eesti esilinastus. Kohal viibisid Aleksi ise ning filmi naispeaosatäitja Pihla Viitala. Pärast filmivaatamist rääkis Aleksi hubases vanalinna restoranis Elu24'le, mida ta arvab oma filmidest ja elust üldse.
Sinu filmid vaatlevad mehe rolli perekonnas. Kommenteerid?
Ma isa sain isaks 25-aastaselt filmikoolis õppides. Mul on kolm last, 11, 7 ja 4 aastat vanad. Olen jälginud enda isaks olemist ja perekonnapea rolli ühiskonnas, mis tundub, on nagu kadunud või kadumas. Ei teata enam, milline mees oleks hea mees. Kas selline, kes otsustab ja korraldusi annab või selline, kes üritab olla midagi muud, kui mehed vanasti olid. Mu filmid sünnivad minu enda tähelepanekutest, kogemustest ja tajudest. Ikka avastan endast mingi ebakindluse või hirmu, millest võiks tulla lugu. Tahan filmides uurida, kuidas võiks mõni minu hirm tõeks saada halvimal võimalikul moel. «Paha pere» näitel avastasin ma endast sellise manipuleeriva isa, kes üritab otsustada oma lapse elu üle. Aga laps on ju päris inimene ja tal on õigus oma lahendustele. See pool minus mulle üldse ei meeldinud ja ma tegin sellest loo. Milline oleks see äärmine situatsioon, kus isa peaks vahele astuma? Ise küll parimat tahtes, kuid ometi vaimset vägivalda kasutades. Niisiis, ma võtan mingi omaduse iseendast, mis mulle ei meeldi ja liialdan seda. Sellest sünnibki karakter.