Movember jõudis riigikokku

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Laine Randjärv ja Meelis Mälberg
Laine Randjärv ja Meelis Mälberg Foto: Erik Peinar

Riigikogu liikmed Laine Randjärv ja Meelis Mälberg kutsuvad Movembri kampaania raames Eesti mehi üles oma tervise eest rohkem hoolt kandma. 

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kannab «vuntsikuul» vuntsidega märki. Selle eesmärk on pöörata tähelepanu vajadusele algatada üle terve riigi toimiv meeste tervise kontrolli süsteem, mis aitaks varakult avastada murekohti ning neid õigeaegselt ravida.

«November on movember. Isadepäeva kuu, meeste tervise kuu. Me vajame terveid, tugevaid ja täisväärtuslikku elu elavaid isasid, poegi ja mehi. Et õiget hetke mitte mööda lasta, peab igaüks oma tervist tähele panema,» ütles Randjärv.

Riigikogu liige Meelis Mälberg tõdes, et Eesti mehele on loomuses kõvasti tööd rabada ja oma tervise üle mitte kurta. Samas oleme täna maailmas eesnäärnmevähki suremuselt üks suurema riskiga riike.

«On hea meel tõdeda, et siiski mõistetakse järjest rohkem tervislike eluviiside tähtsust ning terviseradadel näeb uusi harrastajaid. Sellest üksi siiski ei piisa, ennetav regulaarne tervisekontroll peab saama normiks,» lausus Mälberg.

Rohkem infot kampaania kohta leiab Facebookist.

Tagasi üles