Abiellusid varakult, poeg Kris sündis, kui olid 19-aastane üliõpilane.
See läks kõik kuidagi väga kiiresti ja juhtus hirmus vara. Olin ikka väga noor isa. Muidugi on hästi tore, et Kris on olemas. Noore isa ja poja suhtes on ka huvitav vendlusmoment. Aga ma arvan, et on siiski õige, kui sa oled lapsesaamise ajal väljakujunenud inimene.
Krisi emaga ei elanud te kuigi kaua koos?
Ei elanud jah. Mina õppisin sel ajal Moskvas ja kui ma oleksin ülikoolist ära tulnud, oleksin sõjaväkke sattunud. Pealegi oli Moskva Kinoinstituut väärt ülikool ja ma ei soovinud seda pooleli jätta. Ja Krisi ema leidis endale uue mehe.
Oma järgmise, rootslannast abikaasaga tutvusid Moskvas?
Jah, ning kohtusime hiljem ka Tallinnas. Kuna ta valdas vene keelt, käis ta siin turismigruppidega. Põhitöökohaga oli ta Stockholmis oma regiooni kultuurijuht.
Moskvast naasnud, töötasid sa kolm aastat Tallinnfilmis toimetajana. Kas Rootsi emigreeruma sundis sind siinse elu nõmedus või eeskätt siiski armastus oma rootslannast abikaasa vastu?
Nõukogude Liidus oli kurb see, et ei lastud reisida. Kui oleks saanud liikuda, oleks kujunenud laiem silmaring ja poleks tundnud end ahistatuna.
Armastus loomulikult ei tohiks olla seotud praktiliste eesmärkidega, aga samas kõik meie tunded, mõtted, soovid ja ihad on omavahel seotud.
See, et mu naine tuli väljastpoolt ning esindas teist kultuuri ja teistsugust maailma, oli muidugi üks põhjusi, mis tegi ta huvitavaks. Erinevused mõnikord tõmbuvad. Kui me juba abielus olime, viibis ta vahel siin, ta võttis ennast töölt lahti ja siis me reisisime koos, kuhu tookord lubati: Krimmis, Moskvas ja Ungaris. Hiljem ei olnud tal siin mingit töövõimalust ja ta leidis, et peab Rootsi tagasi kolima. Mulle oli see olukord ka tegelikult põnev ja huvitav, kuigi mul ei oleks olnud seal algul mingit tööd. Ma pidin keelt õppima ja nagu see ikka on – ega meid keegi kusagil oota.