Kuldnõela ja Hõbenõela võitjad selguvad juba neljapäeval!

, Elu24 peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärast auhinnatseremooniat: Antonio, Kuldnõel käes, ja modellid tema värskeimas kollektsioonis Tallinna moenädalal.
Pärast auhinnatseremooniat: Antonio, Kuldnõel käes, ja modellid tema värskeimas kollektsioonis Tallinna moenädalal. Foto: Ardo Kaljuvee

Kuueteistkümnendat korda välja antav moedisaini auhind Kuldnõel antakse üle Tallinn Fashion Weeki ajal Salme kultuurikeskuses 23. oktoobril kell 21 algaval Kuldnõela galal.

Kaks väärikat auhinda: Kuldnõel ja Hõbenõel

Eesti mainekaima moedisaini auhinnaga Kuldnõel tunnustatakse silmapaistva moelooja järjepidevat tööd vähemalt viie viimase aasta vaates, silmas peetakse kollektsioonide kvaliteeti ja funktsionaalsust, ajakohasust ja ilu, lisaks pööratakse tähelepanu ka müügiedule ning ekspordivõimekusele.

Juba teist aastat antakse Kuldnõela kõrval välja Hõbenõel. Hõbenõelaga auhinnatakse julge pealehakkamise, erakordse ettevõtlikkuse, särava idee ja energilise teostuse eest moeloojat või kollektsiooni, mis on viimase aasta eredaimaks sähvatuseks meie moetaevas.

Kuldnõela žürii koosseisus Signe Kivi, Kristina Herodes, Kristi Pärn-Valdoja, Edward Köster ja Urmas Väljaots nomineeris Hõbenõelale järgmised disainerid: Triinu Pungits, Vassilissa Danavir ja Marit Ilison. Kuldnõela nominentideks on Lilli Jahilo, Kristina Viirpalu ja Kriss Soonik-Käärmann.

Foto: Viktor Burkivski

Kuldnõela nominendid, kommentaarid žürii liige Kristina Herodeselt (paremal).

Foto: Tairo Lutter

«Lilli Jahilo saavutuseks on naiseliku romantika tõlkimine kaasaegsesse stiilikeelde nii, et põhjamaiselt puhtas tulemuses on alles ka algsete lugude lummus. Silmapaistev on autori oskus luua mõjusaid asju, mis kõnetavad ja jäävad kummitama nii eraldi esemete kui kollektsioonidena.»

Foto: Maksim Toome

«Kristina Viirpalu on suutnud Eesti rahvusliku käsitöö muuta kaasaegseks glamuuriks, ühendades meisterlikud käsitööoskused erilise graatsia ja koketse stiiliga. Tema kuulsatest signatuurtehnikatest enamik toetub rahvuslikule ainesele, kuid autori tundliku käe all on iidsetest talurahva rüüdest saanud väljapeetud tualetid.»

Foto: SCANPIX

«Kriss Sooniku provokatiivne ja modernne pesumaailm väärib esiletõstmist ja tunnustamist mitmest aspektist. Autor on suutnud avardada ilu mõiste piire nii nappide vahenditega nagu seda pesu- ja lounge-rõivad võimaldavad. Tema trump on tohutu ettevõtlikkus, julgus ja omanäolisus, mis on aidanud välja murda rahvusvahelisele turule.»

Foto: Fibit

Hõbenõela nominendid, kommentaarid žürii liige Urmas Väljaotsalt

Foto: Marc Litvyakoff

«Triinu Pungits on Eesti moeilmas tiirelnud juba ligi kümmekond aastat, tänasel päeval on ta meie disainereist üks tublimaid ja ettevõtlikumaid, osaledes edukalt erinevatel rahvusvahelistel moekonkurssidel ning moenädalatel. 2013. aastal näitas ta Kiievi moepäevadel uut kollektsiooni, mille Vogue’i Inglismaa väljaanne lisas oma kevadmoest ülevaadet andvasse moeshow’de nimekirja.»

Foto: Postimees.ee

«Vassilissa Danaviri imetabane maailm on Eesti moeüldsust hullutanud alates legendaarsest esikkollektsioonist «Buratinode aeg», tema looming on järjepidevalt olnud palsamiks loovust hindava moepubliku hingele ja ta etendused alati väga oodatud.  Vassilissa bulgakovlik kollektsioon Tallinna Moenädalal oktoobris 2013 smaragdroheliste ja ulmaliste tigusiluettidega oli kahtlemata meeldejääv sähvatus.»

Foto: Karli Saul/SCANPIX

«Marit Ilisoni 2013. aastal Kaamosel esitletud päevatekkidest kaleidoskoopliku mantlikollektsiooni erilisus ei seisnenud ainult elevust tekitavas äratundmises, vaid selle kontseptuaalse lähenemise piiriüleses eripäras – seda kinnitab ka Londoni moenädala raames Eesti disaini tutvustaval väljapanekul Ilisoni loomingut saatev publikuhuvi - imekaunilt kokku seatud mustrid-vormid mõjuvad ka neile, kel puudub nõukaaegne lasteaianostalgia. 2013. aastal esitles Ilison ka valmisrõivaste kollektsiooni Teine ja lansseeris seda turustava veebipoe.»

Nii Kuldnõela kui Hõbenõela laureaat saavad lisaks tiitlile ning metallikunstnik Jaanus Valti sepistatud nõelale kingituseks puhkusereisi luksuslikesse hotellidesse Türki, mille paneb välja reisikorraldaja Go Adventure.

Kuldnõela galal, mida esitleb Kaubamaja, antakse välja ka Moemootori tiitel, millega tunnustatakse Eesti moeelu kõige enam edendanud ettevõtliku inimese tööd.

Kaheksandat korda toimuv Tallinn Fashion Week toob 23.-26. oktoobrini vaatajate ette viisteist moeetendust, milles osaleb rohkem kui kolmkümmend moekunstnikku. Tallinn Tallinn Fashion Weeki esitleb Absolut, toetavad Maybelline, Vichy, Kaubamaja, Go Adventure, J.P. Chenet ja Tallink Hotels.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles