Muuseum kutsub vanavara tooma

Urmas Hännile
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tänavused merepäevad Lennusadama ehk tulevase muuseumi territooriumil.
Tänavused merepäevad Lennusadama ehk tulevase muuseumi territooriumil. Foto: TOOMAS HUIK/PM

Järgmisel aastal avatakse Tallinnas Lennusadamas üks Põhja-Euroopa põnevamaid merendusmuuseume, mistarvis juba praegu kogutakse tulevase ekspositsiooni tarvis sobivaid ajaloolisi andmeid ja esemeid.

Muuseum on eelkõige huvitatud Lennusadamas või selle ümbruses töötanud ja elanud inimeste mälestustest, mis puudutavad sadamas asunud vesilennukite angaare ja kõrvalhooneid.

„Lennusadam rajati pea sada aastat tagasi ja eri aegadel on selle piirkonnaga kokku puutunud palju inimesi,” ütles meremuuseumi direktor Urmas Dresen. „Nende mälestustest oleks meil palju abi Lennusadama lugude varamu koostamisel, mis saab osaks uue muuseumi ekspositsioonist.”

Peale selle kogub muuseum Eesti allveelaevadega Lembit ja Kalev seotud teavet, nagu andmed laeva meeskonda kuulunud inimestest või nende järeltulijatest, kuid ka laevadel teeninud inimeste mälestusi ja laevadel võetud või neid jäädvustanud pilte.

Kolmandaks võib muuseumi teavitada merendusega seotud ajaloolistest esemetest.

„Kellel on kodus midagi põnevat, mis võiks kuuluda järgmisel aastal valmiva Lennusadama külastuskompleksi ekspositsiooni, võtku samuti meremuuseumiga ühendust,” märkis Dresen.
Muuseumi direktor palus mitte liiga agar olla, vaid esmalt muuseumile helistada või kirjutada: lugude üleskirjutamise või esemete transpordi korraldab muuseum.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles