Edgar Savisaar: Tarmo Leinatamm oli mu sõber

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Edgar Savisaar
Edgar Savisaar Foto: Liis Treimann / Postimees

Hiinas viibiv Tallinna linnapea Edgar Savisaar langetab leinas pea ja meenutab hea sõnaga vara lahkunud sõpra Tarmo Leinatamme.

«Tutvusime Tarmoga 90ndatel, suhtlesime tihedalt temaga nii töö asjus kui vabal ajal.  Käisin läbi ka tema lähedastega ja kui Tartus olin, siis külastasin ikka mõnd tema dirigeeritavat etendust. Teadsin Tarmo haigusest, aga ikka lootsin, et Looja annab aega ning saan ka sel sügisel, «Ooperifantoomi» etendusel sõbraga teatrisaalis taas kokku. Saatus tahtis teisiti. Miks? Miks on see mööduv aasta nii karm ja talumatult valus? Miks on ta viinud meie hulgast pea terve orkestritäie suurepäraseid kultuuriinimesi, loojaid. Inimesi, kellel oleks olnud meile veel nii palju anda ja kellel jäi meeletult palju tegemata?» küsib Savisaar leinates.

Foto: Peeter Langovits

«Pingul viiulikeeled katkevad ja meloodia jääb pooleli, igaveseks.»

«Leinaku viiulihelid koos minuga armsat sõpra, armastatud dirigenti, näitlejat, poliitikut ning lihtsalt suurepärast, hoolivat inimest Tarmo Leinatamme!» kirjutab Tallinna meer lõpetuseks.

Tagasi üles