Rein Sikk tutvustab Viru Folgil oma raamatut “Minu Ugrimugri”

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Raamat "Minu Ugrimugri".
Raamat "Minu Ugrimugri". Foto: Petrone Print

Kirjastus Petrone Print ja Viru Folk esitlevad vahetult Viru Folgi avamise järel, 6. augustil kell 16 Käsmu kirjanike maja õuel kaerajaani tantsijast ajakirjaniku Rein Siku raamatut “Minu Ugrimugri”.


Kui Petrone Prindi “Minu ...”- sarja raamatutes on valdavalt kirjutatud kaugetest maadest, kus eestlane võõra rahva sisse kui täpike merre haihtub, ent parimal juhul reisi käigus iseendaga sina peale saab, siis Rein Siku ugrimugri-rännud viivad teda ikka omade sekka, mis sest, et vahemaad on kauged ja keeledki sugulusest hoolimata  arusaamatuks jäävad – hõimlasi on Sikul kokku 25 miljonit.

Kui senini on soomeugrilisi raamatuid iseloomustanud eelkõige kuivavõitu teadustekst, siis Siku ugimugri-kogemused on täis vahvaid inimesi ja erilisi juhtumusi.

Näiteks saab kuulda, kuidas Sikk Soomes kilu faksimasinasse tahtis pressida või kuidas mari memmed siinsamas Virumaa rannas rahvariideseelikud lõua alla vedasid, et ikka põlveni merre minna saaks.

Rein Sikuga koos vestab juttu Viru Folgi pealik Peep Veedla, kellelt Sikk on lubanud ühtlasi välja uurida, miks ja kuidas Käsmus sel aastal juba kolmandat korda toimuv folk alguse sai ning miks Veedla oma ugrimugri-maailma just Viru Folgina üles on ehitanud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles