L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Anna Viik: rõivaste loomine ei ole minu jaoks moesektori rahuldamine

, Elu24 peatoimetaja
Facebook Twitter
Comments

Disainiöö kavasse kuulus sel aastal ka rõivadisainile kontsentreeruv blokk, mis tänavu oli koondunud üheks etenduseks, kus astusid üles nii juba tegutsevad ja tunnustatud kui ka noored ambitsioonikad disainerid.

Foto: Sofi Viik

Anna Viik on noor disainer, kes läheneb moekunstile ühelt poolt kontseptuaalselt ja kelle jaoks on väga oluline rõiva tehniline valmimine. Viik on õppinud moedisaini Eesti Kunstiakadeemias ja rätsepa eriala Inglismaal University for the Creative Arts` is. Aastas valmib disaineril 2 kollektsiooni, kuid igapäevaselt tegeleb ta eratellimuste ja kunstiprojektidega.

Foto: Viktor Burkivski

Lisaks on Viik tihedalt seotud muusikutega luues rõivaid artistidele nii lavale kui ka muusikavideotesse. Sidudes oma loomingut rahvusvahelise popkultuuriga on nt viimase kahe aasta jooksul olnud tema püsivaks koostööpartneriks Londonis tegutsev hip-hop rühmitus Sonne Bien. Neljast artistist, J-Flowz, Ricci Queens, Madbrains ja DJ Sai koosnev grupp on viimase aasta jooksul käinud kaks korda ka Eestis esinemas – Simple Sessionil ja Linnafestival UIT` il Tartus.

Foto: Viktor Burkivski

Anna Viik: "Rõivaste loomine ei ole minu jaoks moesektori rahuldamine. See on inimlik vajadus ennast väljendada. Mind huvitab konstruktsioon ja see kuidas millelegi nii keerulisele nagu seda on inimkeha, luua hästi istuv kest. Mind huvitab inimene. Ja seetõttu usun, et minust ei saa kunagi massimoe disainerit. Mulle meeldib tegeleda inimesega mitte enamusega. Olen rahul, kui suudan luua ühele kliendile temale mugava rõivaeseme. Ma ei soovi riietada inimesi mingisugusesse avangardistlikku vormi nii, et nad ennast selles võõralt tunneksid. Kuid võin seda teha, kui lähenen tootele kliendi vaatenurgast ja kui ta seda soovib. Rõivad ei tohiks ahistada, vaid need peaksid kandja keskkonda sulanduma. Mõni kandja tunneb ennast hästi ülikonnas teine aga võib käia ringi prügikott seljas ja ennast sama hästi tunda."

Vaata pilte ja videot!

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles