Briti väljaande The Guardian andmetel surid New Yorgis samal päeval vähki kolm tuletõrjujat, kes töötasid 2001. aastal Maailma Kaubanduskeskuse (World Trade center – WTC) varemetes.
WTC varemetes töötanud kolm tuletõrjujat surid samal päeval vähki
Pensionile jäänud Howard Bischoff, Robert Leaver ja Daniel Heglund surid eile.
Ühel neist oli leukeemia, teisel söögitoru vähk ja kolmandal jämesoole vähk.
Need kolm meest töötasid pärast 11. septembril USAs aset leidnud terrorirünnakuid üsna pikalt New Yorgis Ground Zerol, kus otsisid inimjäänuseid kui ka korjasid prahti kokku.
«Pärast WTC tornide kokkuvarisemist oli palju prahti ning õhus oli mürgiseid aineid ning tolmu. Õhk oli ebatervislik veel kuid pärast rünnakut,» teatas tuletõrjujate organisatsiooni Uniformed Fire Officers esindaja Jake Lemonda.
New Yorgi tuletõrjeamet kaotas terrorirünnakute tagajärjel 341 tuletõrjujat ja 11 parameedikut.
Aastate jooksul on mitmesuguste krooniliste haiguste tõttu veel surnud 62 tuletõrjujat. Meditsiiniasjatundjate sõnul olid haiguste tõenäoliseks põhjustajaks mürgised ained ja gaasid.
Paljudel WTC päästetöödel osalenud päästetöötajatel on ka kopsuhaigusi ning hingamisraskusi.
Riik maksab kinni WTC paiga koristustöödel osalenud inimeste ravikulud.
11. septembril 2001. aasta terrorirünnakute taga oli terroristlik organisatsioon Al-Qaeda. Terroristid kaaperdasid mitu reisilennukit, millest kahega rünnati WTC torne. Taheti rünnata ka Valget Maja, kuid see rünnak suudeti kaaperdatud lennuki reisijate poolt ära hoida.
Üks lennukitest lendas USA kaitseministeeriumi hoonesse Pentagoni. Hukkus 40 inimest.
Terrorirünnakute tagajärjel kaotas elu 2996 inimest, kaasa arvatud 19 terroristi.