E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

President Ilves külastas New Yorgis eestlanna fotonäitust

Meisi Volt
Facebook
Comments

President Toomas Hendrik Ilves, kes viibib seoses ÜRO 69. Peaassamblee avanädalaga New Yorgis, külastas laupäeval fotofestivali Photoville, kus osaleb Eesti fotograaf Annika Haas oma projektiga «Lennukivaatlejad».

Annika Haas on alates 2010. aastast jäädvustanud fotodele Tallinna lennuvälja ümbruse datša-rajooni hääbumist. Seeria jäi veebipõhise fotokunsti ajakirja Lens Culture huviorbiiti ja ajakirja põhjal võttis fotograafiga ühendust New Yorgi galerii, kelle kaudu jõudsid pildid festivalile Photoville.

Foto: Katri Haarde/ Vabariigi Presidendi Kantselei

United Photo Industries (UPI) nimelise organisatsiooni poolt korraldatava Photoville on suuremahuline avalik fotonäitus, mis toimub Brooklyni ja Manhattani silla vahelises jõeäärses pargis. 50 rahvusvahelist fotonäitust eksponeeritakse spetsiaalselt selleks otstarbeks kohale transporditud konteinerites.

Foto: Katri Haarde/ Vabariigi Presidendi Kantselei

Eelmisel aastal Eestit külastanud UPI direktor Sam Barzilay sõnul soovib ta senist tihedat koostööd Eesti kunstnike tutvustamisel kindlasti jätkata. Annika Haas on kolmas Eesti kunstnik, kes Barzilay kutsel on New Yorgis näitusel osalenud.

Photoville on avatud 28. septembrini. Haasi osalemist fotofestivalil toetab EV Kultuuriministeerium, EV Peakonsulaat New Yorgis, MTÜ Ambulatoorium ning Hooandja.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles