R, 8.12.2023

Kava: homne Vaba Lava teatri avapidu toimub üle terve maja

Meisi Volt
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mari-Liis Rebane on tuntud eesti muusikamaailmas ka kui Vul Vulpes.
Mari-Liis Rebane on tuntud eesti muusikamaailmas ka kui Vul Vulpes. Foto: promo

Telliskivi Loomelinnakus asuv Vaba Lava kompleks on külastajatele avatud alates homme õhtust. Avapeol, mille programmi kureerib Tallinn Music Week, saab tutvuda kogu majaga, esinejad astuvad üles neljas saalis.

Avaõhtu peaesineja on kevadisel Tallinn Music Weekil laineid löönud Berliini trio Ballet School. Värskekõlalise popmuusika esirivistusse kuuluv kollektiiv esitles vaid nädal enne Tallinna kontserti maineka Bella Unioni plaadifirma alt ilmunud esikalbumit «The Dew Lasts an Hour».  The Cocteau Twinsi, The Cure’i ja Madonna varasest loomingust innustunud bändi trumbid on klassikalised meloodiad, päris sõnad ja karismaatiline lauljatar Rosie Blair. Lisaks saab pealaval kuulda Eesti eksperimentaalse elektroonika esindajat, muusikut ja produtsenti Vul Vulpest.

Programm toimub avamisööl paralleelselt neljas saalis – fuajees, ehk restoranis Foody Allen, mis serveerib sööki-jooki peo lõpuni, suures teatrisaalis, proovisaalis ning avapeo puhul erandkorras ka Vaba Lava valgusküllastes kontoriruumides.

Proovisaalis saab kaasa elada Sandra Sillamaa, Tõnu Tubli ja Arno Tamme folk-punk jämmile, kontoriruumidesse sisseseatud saali kureerib aga Hea Uus Heli festival - seal astuvad lavale Algorütmid, Hevonen ning DJ-d Mihkel Tomberg ja Aivar Tõnso.

Homme õhtul uksed avavas tänavatoidurestoranis Foody Allen mängivad plaadimuusikat armastatud Eesti Popsi DJ-d Erkki Tero ja Janek Murd.

Ajakava, reede, 19. september

Pidu kestab 22.00 – 02.00

FOODIE ALLEN

DJ-d: Janek Murd ja Erkki Tero (Eesti Pops)

SUUR SAAL

23.30 Vul Vulpes

00.30 Ballet School (DE)

KONTOR

23.00 algorütmid

00.00 Hevonen

+DJ-d:

Mihkel Tomberg

Aivar Tõnso

PROOVISAALi folkpunk-jämm

Sandra Sillamaa, Tõnu Tubli, Arno Tamm ja sõbrad

23.00 – 23.30

00.00 – 00.30

Piletid homsele avapeole on müügil Piletilevis hinnaga 8 eurot  ja ukselt hinnaga 10 eurot.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles