P, 3.12.2023

ETVs algab saatesari «Mehed ja mõrrad» rannakalurite elust

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
ETVs saatesari «Mehed ja mõrrad» rannakalurite elust
ETVs saatesari «Mehed ja mõrrad» rannakalurite elust Foto: Kerli Dello

Laupäevaõhtuses ETV uues kaheksaosalises saatesarjas asuvad Anatoli Tafitšuk ja Sten Teppan uurima, kuidas läheb elu Eesti rannakaluritel. Sarja ette valmistades tegi meeskond ringi peale kõigile kaheksale kodumaisele kalanduspiirkonnale, kus kohtuti nii vanade kui ka noorte randlastega.

Eestimaal kohtab kutselisi kalureid, kes on põlvest põlve seda traditsiooni edasi kandnud, pärandades oma mõrrad ja võrgud poegadele. Nende kõrval tegutsevad noored mehed, kes on kuulda võtnud mere kutset ja muutnud seda järgides oma senist elu.
 
Saatesari räägib kalurite igapäevaelust ja rannapiirkondade arengust, mis on viimastel aastatel toimunud nii omal jõul kui ka Euroopa Kalandusfondi toel.

Juttu tuleb kalavarudest meie vetes, kala püüdmisest ja töötlemisest. Tehakse süüagi, et näidata - kalatoit ei pea sugugi alati olema supermarketist ostetud lõhefilee, mis fooliumisse pandult ahjus küpsetatakse. Kohalik kala on hea ja maitsev. Pealegi saab kinnitust, et kala puhastamine on arvatust palju lihtsam.

Veel selgub uues sarjas, et rannakalur peab tänapäeval toimetulekuks töötama mitmel rindel. Kuid ikkagi peetakse au sees ütlust: esimene suutäis endale, ülejäänu Neptunile.  

Igas saates külastatakse üht kaheksast kalanduspiirkonnast (Soome lahe läänepiirkond, Läänemaa, Hiiumaa, Saaremaa, Pärnumaa, Võrtsjärve, Peipsi järve ja Soome lahe idapiirkond). Ringsõit algab sel laupäeval Harjumaalt ehk Soome lahe läänepiirkonnast.
 
Saatesarja režissöör on Kertu Köösel, toimetaja Kerli Dello, produtsent Tiina-Mari Koljak.

Saatesari valmib koostöös Euroopa Kalandusfondi, Põllumajandusministeeriumi ja Kalandusvõrgustikuga.

 
«Mehed ja mõrrad» on ETV eetris laupäeviti kell 19.35 alates 13. septembrist.
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles