Anne Teresa De Keersmaeker (sündinud 1960 Belgias) on kõhklematult üks kaalukamaid ja prominentsemaid kaasaegse tantsu koreograafe ja edendajaid maailmas. Ta alustas tantsuõpinguid alles keskkoolis, olles enne keskendunud muusikale ja flöödiõpingutele.
Pärast õpinguid Brüsselis Maurice Béjart'i Mudra koolis ja New York'i Ülikooli Tischi Kunstide Kooli tantsuosakonnas, alustas Anne Teresa De Keersmaeker oma koreograafikarjääri. Läbilöögiks sai tema teine lavastus «Fase, four movements to the music of Steve Reich» (1982) – sama, mida saab näha Augusti TantsuFestivalil. See klassikaks saanud duett võeti mängukavva tagasi 1993. aastal ning endiselt tantsib Anne Teresa De Keersmaeker selles ka ise.
1983 lõi ta tunnustatud kompanii Rosas lavastusega «Rosas danst Rosas», mis saavutas kiire läbimurde. 1995 panid Rosas ja La Monnaie (Belgia Kuninglik Ooper) aluse rahvusvahelisele haridusprogrammile P.A.R.T.S. (Etenduskunstide uuringu ja treeningu stuudiod).
Algusest peale on De Keersmaekeri koreograafiad keskendunud muusika ja tantsu vahelisele suhtele. Ta on töötanud kompositsioonidega, mis on pärit keskajast kuni 20. sajandini välja, esietendades George Benjamini, Toshio Hosokawa ja Thierry De Mey töid ning tehes koostööd erinevate tippansamblite ja muusikutega. Märkida võiks kaasaegse muusika ansamblit Ictus Ensemble ja jazzansamblit Aka Moon, kellega De Keersmaeker'it seob pikk loominguline side. Ta on uurinud eri žanre nagu jazz, traditsiooniline india muusika ja pop-muusika ning tal on eriline tõmme Steve Reich'i loomingu vastu, mida ta on kasutanud lavastustes «Fase», «Drumming» ja «Rain».