Eesti Muusikaauhinnad 2020

Tiibeti jogiini õpetab Eestis vanu maagilisi Tiibeti tervisetarkusi

Drukmo Gyal

FOTO: tibetmed.ee

Põlvamaa Ökofestivali raames 16. augustil toimuval Tervisepäeval on võimalik saada osa Eesti ja Idamaade loodusravitarkustest.

Tervisepäev «Loodusravitarkuseid meilt ja mujalt» leiab aset sel laupäeval Lõuna-Eestis, Orava vallas Suuremetsa külas asuvas Hundiallika retriidi- ja koolituskeskuses ning selle peakülaliseks on Tiibetist pärit naisjoogi Drukmo Gyal, kes on pikkade traditsiioonidega joogide perekonnast pärit liinihoidja.

Drukmo vaimsest õpetajast vanaisa on oma elust üle veerand sajandi istunud kuue ruutmeetri suuruses erakluses mediteerides. Drukmo esiisad on kogunud kuulsust müstiliste ilmastikumanipulatsioonide ning mõjuka mantraväega.

Laupäevase tervisepäeva hommik saab alguse Tiibeti joogaga, milles on võimalik kõigil tasuta osaleda.

Tervispäev jätkub töötubadega, mille raames saab kuulda ka vanu Eesti ravitsemistarkusi - nii räägib taimetark Kristi Lehtla sellest, kuidas ka hilissuvisest Eestimaa loodusest väekaid taimi supi- või salatipotti noppida ja Monika Reimund tutvustab pärimusmeditsiini olemust ning teraapiavõimalusi. Ellen Toom õpetab jalatallamassaaži iidseid eneseabivõtteid. Kogu programmiga on võimalik lähemalt tutvuda Hundiallika Keskuse kodulehel. http://hundiallika.ee/sundmused/tervisepaev-loodusravitarkusi-meilt-ja-mujalt/

Jogiini Drukmo Gyal: «Ükski taim ei ela ilma tugevate juurteta. Samamoodi ei saa häid tulemusi, kui jooga või meditatsiooniharjutused ei pärine tugeva alusega õpetusliinist. Selles laagris praktiseeritavad Tiibeti meditsiini vaimsed harjutused keskenduvad eriti selgepiiriliselt haiguste ravimisele juurte tasandilt, pika eluea vormimisele ning surma hetkeks meelerahu saavutamisele, olles üks aaretest, mida tiibetlastel maailmale pakkuda on.»

Neil, kel huvi müstiliste teadmiste ja meditatsioonioskuste vastu on suurem, saavad järgmise nädala esmaspäevast osaleda nädalases Tiibeti meditatsiooni  õppelaagris Pärnu lähistel Jõõpres, Tiibeti meditsiini keskuses Men Ling.