Chris Norman palub Tallinna kontserdi korraldajatelt lilli ning Šoti viskit

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Chris Norman
Chris Norman Foto: Booking Stars OÜ

16. novembril esineb esimest korda Eestis Nordea Kontserdimajas legendaarne briti laulja ja kitarrist, endine ansambli Smokie solist Chris Norman koos bändiga.

Armastatud rokkstaar  ja paljulapselise pere isa esitab Tallinnas Smokie paremaid lugusid ning oma soolohitte.

Chris Normani Tallinna-kontserdi korraldaja Aleksandr Sentšiku sõnul on Chris üks vähenõudlikumaid ning tagasihoidlikumaid rokkmuusika superstaare.

«Ennekõike hoolitseb Chris oma fännide ja bändiliikmete mugavuse eest ja alles siis mõtleb omaenda vajadustele. Ta tahab keskenduda ja kontserdiks ette valmistuda rahulikus ning romantilises atmosfääris, seetõttu palus ta meilt, et riietusruumis oleksid õige meeleolu loomiseks eluslilled ja küünlad. Toidu suhtes on Chris pretensioonitu, ta palus vaid puuvilju ja võileibu. Siiski, võileibadel ei tohiks olla salaamit! Jookidest eelistab Chris dieet-koolat ning oma lemmikviskit – Famous Grouse Scotch Whiskey,»  ütles Sentšik.

Chris Norman on üks populaarsemaid rokkartiste, kes annab igal aastal enam kui sada kontserti üle maailma. Tema unikaalne hääl oli pikka aega ansambli Smokie visiitkaardiks, selle kuulsus ulatub tagasi 1960. aastatesse.

Chris Norman lahkus Smokie’st 1980. aastate keskel, et täielikult pühenduda soolokarjäärile. Tema singel «Midnight Lady» sai suureks hitiks, vallutades kohe ilmudes Saksamaa edetabelid.

Alates sellest ajast on Chris Norman andnud välja enam kui kakskümmend albumit. Tallinna kontserdil kuulevad legendaarse ja ainulaadse Smokie-hääle fännid selliseid tuntud lugusid, nagu «Needles & Pins», «Stumblin In», «Living Next Door to Alice», «Lay Back in the Arms of Someone», «Meet You at Midnight1», «Midnight Lady» ja paljud teised palad.

Chris pole iial tahtnud olla skandaalide keskel või kollase ajakirjanduse kaante vahel. Ta on jäänud alati iseendaks, originaalseks ja tagasihoidlikuks, nii elus kui ka laval – ning just see teebki temast suurepärase artisti.

Chrisi edu laval on alati toetanud tugev tagala õnneliku abielu ja armastava pere näol. Norman tutvus oma praeguse abikaasa Lindaga 1967. aastal Šotimaal, nad abiellusid 16. märtsil 1970. aastal.

Chrisil ja Lindal on viis last – Brian, Paul, Michael, Steven ja Susan Jane. Linda-eelsest suhtest on Chrisil tütar Sharon ja seega kuulub Chris paljulapseliste isade-muusikute maailma esiviisiku hulka.

Chris ja Linda on elanud viimased 23 aastat Mani saarel. Neil on ka neli lapselast: Daniel, Jack, Tom ja Ben. Daniel elab samuti Mani saarel, Jack, Tom ja Ben elavad Inglismaal.

Tagasi üles