K, 29.11.2023

Edgar Savisaar: Tallinnas algas uus jääaeg

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Linnapea Edgar Savisaar avas Lasnamäel Kiviriku tänava pikenduse.
Linnapea Edgar Savisaar avas Lasnamäel Kiviriku tänava pikenduse. Foto: Mihkel Maripuu

Tallinna linnapea Edgar Savisaar avaldas lootust, et täna avatud Tondiraba jäähall paneb jääspordialad jõudsalt edenema ja Tallinnas on alanud uus jääaeg uisualade arengus, mis toob kaasa uusi tippe ja talente.

Savisaar nentis, et Soomes on ühtekokku 250 ja Rootsis 330 jäähalli ja eks see kajastub ka sportlikes saavutustes – nii jäähokis kui ka iluuisutamises ollakse ju ülemaailmselt silmapaistvad.

„Jäähall on projekteeritud ja ehitatud jääspordi uusi ohutusreegleid silmas pidades,“ ütles Savisaar. „Jääväljaku rajapiirded omavad kategooriat flexible, mis tähendb ’järeleandlik’. Selle lahenduse idee on vältida igasuguseid nurki ning poordi üleval servas on spetsiaalne pehmendav kumm. Jää ise on tänu kõige moodsamatele jäämasinatele eriti kõrge kvaliteediga. Külmaseadmed tarnis üks maailma kõige vingemaid tegijaid sellel alal - firmast Soumen Teko Jää. Jääpinna temperatuuri juhitakse arvuti abil ning ka õhuvoogude liikumist reguleeritakse arvutiprogrammiga.“

Tondiraba jäähallis on kaks harjutusväljakut suurusega 30x60 m ja 28x58 m ning jääkeegli väljak. Jäähalli peaareen on multifunktsionaalne – jääspordivõistluste vaheajal on võimalik peaareeni väljak katta spetsiaalse plastiga, mis annab võimaluse ilma jääd sulatamata kuni 7000-le pealtvaatajale suuri massiüritusi korraldada. „Peaareeni väga hea akustika teeb ilmselt jäähalli väga populaarseks ka mitmesuguste kontserdikorraldajate seas,“ lisas Savisaar.

Juba 2015. aasta jaanuaris toimuvad Tondiraba jäähallis juuniorite maailmameistrivõistlused iluuisutamises. Lisaks jäähallile rajatakse koostöös erasektoriga Tondiraba spordikeskusse ujulakompleks, hostel ja võimlemishall. Tondiraba spordikeskus asub Lasnamäel aadressil Varraku tänav 14. Lasnamäele Tondiraba asumisse polüfunktsionaalse jäähalli ehitus algas eelmise aasta suve hakul.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles