Galerii: Tallinna Merepäevad 2014

, Elu24 peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

18.–20. juulil toimus taas Eesti suurim mere- ja perepidu – Tallinna Merepäevad.

Tallinna Merepäevade üheks põnevamaks ürituseks võib sel aastal pidada 20. juulil vanasadamas aset leidnud täiemahulist merepäästeõppust, mille stsenaariumi kohaselt vajas korraga kiiret päästmist suurem grupp merehätta sattunud inimesi.

Tallinna Merepäevad ja Music Events korraldasid sel aastal esmakordselt Merepäevade ajaloos öölaulupeo, mille lõpetas vägev ilutulestik öisel Tallinna lahel. Kõik koorid ja muidu lauluhuvilised, kellele kooslaulmine ja eriti merelaulud on hingelähedased, olid kohal Lennusadama kaipealsel.

Esitusele tulid nii tuntud merelaulud meilt ja mujalt, kui ka palju teisi Eesti rahvale läbi aegade armsaks saanud laule. Laulupidulisi saatsid Kukerpillid, Uku Suviste, Nele-Liis Vaiksoo, Artjom Savitski, Triin Niitoja, Carl-Philip Madis ja Elisa Kolk.

Merepäevade kontserdikava avasid HU? ja Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester (ÜENSO). Festivali avakontserdi tarbeks oli kokku pandud Eesti esimene elektroonne hübriid-sümfooniaorkester koos bändiga, kus muusikud mängisid muuhulgas elektrooniliselt viiulitel, digiklarnetitel, tšellodel jt pillidel.

Kontserdil kuulis HU? originaalmuusikat kõigilt nende seni väljaantud neljalt plaadilt. Veel astusid Merepäevadel publiku ette ansamblid Andurid, Apelsin, Kadri Voorand Trio, Gerli Padar, Kristjan Kasearu, Helin-Mari Arder, Vaiko Eplik ja Eliit jpt.

Pühapäeval, 20. juulil võtsid Vanasadama kruiisialal üksteiselt mõõtu kuus meresüsta paatkonda, mille kapteniteks olid Eesti koondise paarisaerulise neljapaadi meeskonna liikmed Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson ja Kaur Kuslap ning koos nendega meie sõudmislegendid, Eestile Pekingi olümpiamängudelt paarisaerulisel kahepaadil hõbemedali toonud Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson.

Merepäevi väisavad ka uhked purjelaevad Tre Kronor Rootsist ja Libava Lätist ning põnevad aurulaevad Soomest. Merepäevade kavas olid ka traditsiooniliselt sadamatevahelised väikelaevasõidud, hommikused päikesetõusukontserdid Tallinna lahel, rahvusvaheline Tallinn Race purjeregatt, avatud oli kaubandustänav ning suured ja mõnusad lastealad Vanasadamas ja Lennusadamas.

Vanasadamas oli avatud ka suur kala-ala, kus koostöös firmaga MV Wool pakuti erinevates variantides ligi 15 erinevat sorti kala.

Koostöös festivaliga "Puude taga on inimene" said Merepäevade erivajadustega külastajad jälgida Merepäevade ava- ja lõpukontserti viipekeelse sünkroontõlkega ning kõigil Merepäevade külastajatel avanes võimalus kogeda elu pimedana hotellis "Euroopa" asuvas ainulaadses Pimekohvikus. Päriselus nägijaid abistasid kohvikus nägemispuudega giid-teenindajad.

Vaata pilte!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles