Tallinna Merepäevade staar on HU?

Helena Tamm
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinna merepäevad: Tallinna lahel kohtab juuli keskel igas suuruses laevu.
Tallinna merepäevad: Tallinna lahel kohtab juuli keskel igas suuruses laevu. Foto: Elmo Riig

Juba sellel nädalavahetusel toimuvad seitsmendat korda Tallinna Merepäevad. Merepäevade rikkaliku kontsertkava avab HU? koos Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkestriga (ÜENSO).

18.–20. juulil toimub taas Eesti suurim mere- ja perepidu – Tallinna Merepäevad, kus eri paigus jätkub üritusi igas vanuses ja huvidega inimestele.

Tallinna Merepäevade üheks põnevamaks ürituseks kujuneb kahtlemata 20. juulil vanasadamas aset leidev täiemahuline merepäästeõppus, mille stsenaariumi kohaselt vajab korraga kiiret päästmist grupp merehätta sattunud inimesi. Õnnetuspaigale saabuvad Päästeameti autod ja kaatrid, appi tulevad spetsiaalselt pinnaltpäästmiseks treenitud päästekoerad ning ka Lennusalga helikopter. Kogu õppuse käiku kommenteerivad publikule Päästeameti spetsialistid.

Tallinna Merepäevad ja Music Events korraldavad sel aastal esmakordselt Merepäevade ajaloos öölaulupeo, mille lõpetab vägev ilutulestik öisel Tallinna lahel. Kõik koorid ja muud lauluhuvilised, kellele kooslaulmine ja eriti merelaulud on hingelähedased, on oodatud Lennusadama kaipealsele laupäeval, 19. juulil. Esitusele tulevad nii tuntud merelaulud meilt ja mujalt kui ka palju teisi Eesti rahvale läbi aegade armsaks saanud laule. Laulupidulisi saadavad Kukerpillid, Uku Suviste, Nele-Liis Vaiksoo, Artjom Savitski, Triin Niitoja, Carl-Philip Madis ja Elisa Kolk.

Merepäevade rikkaliku kontsertkava avavad HU? ja Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester (ÜENSO), dirigent Jüri-Ruut Kangur. Festivali avakontserdi tarbeks on kokku pandud Eesti esimene elektroonne hübriid-sümfooniaorkester koos bändiga, kus muusikud mängivad muuhulgas elektrooniliselt viiulitel, digiklarnetitel, tšellodel jt pillidel. Kontserdil kuuleb HU? originaalmuusikat kõigilt nende seni välja antud plaatidelt. Veel astuvad Merepäevadel publiku ette Andurid, Apelsin, Kadri Voorand, Gerli Padar, Kristjan Kasearu, Helin-Mari Arder, Vaiko Eplik ja Eliit jpt.
Pühapäeval, 20. juulil võtavad Vanasadama kruiisialal üksteiselt mõõtu kuus meresüsta paatkonda, mille kapteniteks on Eesti koondise paarisaerulise neljapaadi meeskonna liikmed Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson ja Kaur Kuslap ning koos nendega meie sõudmislegendid, Eestile Pekingi olümpiamängudelt paarisaerulisel kahepaadil hõbemedali toonud Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson.  Igas paatkonnas on teise liikmena kaasas ka üllatuskülaline. Meelelahutuslik võidusõit toimub Vanasadama kruiisialal, kahe uhke kruiisikai vahel ja on pealtvaatajatele hästi jälgitav.

Merepäevi väisavad ka uhked purjelaevad Tre Kronor Rootsist ja Libava Lätist ning põnevad aurulaevad Soomest. Merepäevade kavas on ka sadamatevahelised väikelaevasõidud, hommikused päikesetõusukontserdid Tallinna lahel, rahvusvaheline Tallinn Race purjeregatt, avatud on kaubandustänav ning suured ja mõnusad lastealad Vanasadamas ja Lennusadamas. Vanasadamas on avatud ka kala-ala, kus koostöös firmaga MV Wool pakutakse erinevates variantides ligi 15 erinevat sorti kala.
Merepäevade korraldajad on mõelnud ka erivajadustega inimestele. Koostöös festivaliga „Puude taga on inimene“ saavad Merepäevade külastajad kogeda elu pimedana ainulaadses Pimekohvikus. Päriselus nägijaid abistavad kohvikus nägemispuudega giid-teenindajad.


Üritusi on palju, seepärast on kasulik eelnevalt tutvuda programmiga http://www.tallinnamerepaevad.ee/uus/et/programm

 

 

Tagasi üles