Eurolaulu Raadio

Algasid uue eesti mängufilmi võtted

Maria Avdjushko

FOTO: MARINA PUSHKAR/PM/EMF

6. juulil algasid Haapsalu lähistel Ridala vallas uue eesti mängufilmi võtted.

Filmi, mille tööpealkiri on «Surnuaiavahi tütar», stsenarist ja režissöör on Katrin Laur, kes on kodumaisele publikule tuttav armastatud koguperefilmi «Ruudi» (2006) autorina.
Ka seekord on filmis palju lapsi, ent jutustatakse seda lugu siiski täiskasvanud publikule.

Filmi peategelane Lucia on 8-aastane ühes Eesti väikelinnas elav tüdruk. Ta isa Kaido on surnuaiavaht, ema Maria tööl ei käi ja on joodik. Lucia ise sarnaneb iseloomult ja ellusuhtumiselt Pipi Pikksukaga. Oma vanemaid ta armastab, aga täiskasvanu silmade läbi nähtuna ei ole ta elu nendega kerge. Olukord muutub, kui perekond satub nädalaks ajaks Soome, naiskirikuõpetaja Sirppa majja elama.

«Surnuaiavahi tütar» on film eesti vaatajale, neist teemadest, mis meid kõige valusamalt puudutavad: joomine, tööpuudus, oskamatus eluga hakkama saada. Aga ka armastus, halastus, lootus.

Peaosi mängivad Maria Avdjushko, Rain Simmul ja Kertu-Killu German. Filmi operaator on soomlane Anssi Leino, kunstnik Eugen Tamberg ja muusika kirjutab Pärt Uusberg. Filmi tootjad on stuudiod Estinfilm ja Content Provider, produtsent Mati Sepping. Võtted kestavad kuni 14. augustini ja kinodesse peaks uus eesti film jõudma 2011. aasta kevadel.