Edasi tulevad ETVs näitamisele Fateme Goshehi, Isa Vandi „Tuhat ja üks ööd ehk kuradile need armsad mehed”, Zohar Wagneri „Rasedusarmid”, Safina Uberoi „Hea mees”, Jean Counet’ „Sissehingamine, väljahingamine”, Jevgeni Solomini „Elu maal”.
Televaatajad saavad festivali lõpuõhtul, 18. juulil pärast viimase filmi esitlust hääletada telefonitsi (helistades numbril 1182) oma lemmikfilmi poolt ning veidi enne südaööd on selge, kes võitis Eesti rahva auhinna.
Pärnu eri paikade ja ETV kõrval linastuvad festivalifilmid Haapsalus, Viljandis, Otepääl, Heimtalis, Manijal.
Esimest korda on korraldajad võtnud kavva dokumentaalsed eksperimentaalfilmid Tšiilist („Uudised“) ja Taga-Kaukaasiast („Ebir-Nari – teispool jõge“), mida nende naturaalsuse tõttu lubatakse vaatama 16aastased ja vanemad filmihuvilised.
Et aga nooremad filmisõbrad ei tunneks end ahistatuna, on festivali kavas hulk põnevaid filme lastele, mis on vaadata Pärnu Vanalinna põhikoolis.
Lastekava üks täht on kindlasti haarav lugu 13aastasest nepali neiust, kes juba mudilasena jäi orvuks ning kes kasvatab hoolega oma nooremat venda.
Film pealkirjaga „Vanem õde Punam“ on üheks naelaks ka 16. juulil Pärnu keskraamatukogus toimuval Tiibeti filmipäeval, mida juhib riigikogu Tiibeti toetusrühma esimees Andres Herkel. Film vaprast Punamist on nomineeritud parimale põlisrahva elu-olu kujutavale auhinnale.
Omaette kategooria moodustavad filmid suurte kunstnike, kirjanike, teadlaste elust ning saatusest. Näiteks on Serbia filmiloojad Šveitsi arhiividest välja kaevanud imeilusad Albert Einsteini armastuskirjad tema esimesele naisele Milevale ning teinud neist vahva dokfilmi „Mu väike nõid“.