K, 5.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kino Sõprus toob ekraanile filmi, mis rokkis katki Nõukogude Liidu

Hendrik Alla
Kino Sõprus toob ekraanile filmi, mis rokkis katki Nõukogude Liidu
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Viktor Tsoi monument Peterburis Nevski prospektil.
Viktor Tsoi monument Peterburis Nevski prospektil. Foto: Shamukov Ruslan/COVI

Reedel, 9. juulil, kell 21:00 linastub Kino Sõprus ühekordse seansina ekraanil film «ASSA».


Tegemist on Vene režissööri Sergei Solovjovi 1986. aastal valminud kurikuulsa filmiga, mis tõi esimest korda suurele ekraanile vene roki ja tunnistas subkultuuride olemasolu kommunistlikus riigis. Film oli küll algselt keelustatud Boris Jeltsini poolt, kuid jõudis Mihhail Gorbatšovi nõusolekul jõudis siiski 1987. aastal kinoekraanidele.

«ASSA» on lugu Viktor Tsoist ja tema bändist Kino, kelle muusikat peab iga verisulis rokkar Piiterist Vladisvostokini peast teadma. Viktori Tsoi elu ja varajane hukkumine tegid temast Nõukogude Liidu James Deani ning temast sai vene noorte ajatute unistuste kehastus.

Kontrast, mida kujutatakse «ASSAs», rabas juba laguneva nõukogude riigi kodanikud täiesti oimetuks – miljonid inimesed käisid kinos, nägid, ja elu polnud enam endine.

Filmile järgneb jam session bändi Kino loomingu motiividel. Osalevad PX Band, Via Pram, Lemon Trees muusikud ja Ruslan PX spetsiaalse DJ-setiga!

Filmi pikkus on 153 minutit, linastub vene keeles ja inglisekeelsete subtiitritega.
 

Märksõnad
Tagasi üles