Pruunistavad kreemid eristuvad omaduste, kasutusalade ja -viiside poolest:
* Näole ja kehale on üldjuhul eraldi kreemid.
* Pruunistajaid on saadaval sprei, geeli, vahu, kehapiima ja salvrätikutena.
* On päikesekaitsefaktorit sisaldavaid ja ilma päikesekaitseta tooteid.
* Mõned pruunistajad niisutavad lisaks nahka või sisaldavad muid kasulikke aineid ja vitamiine;
* Tavalise pruunistaja mõju ilmneb 2-3 tunni jooksul.
* Järk-järgult pruunistav kreem mõjub päeva-paari pärast.
Kreemi valik sõltub kasutaja elustiilist ja kehaosa(de)st, mida jumekamaks muuta tahetakse. Need, kes veedavad palju aega väljas, peaksid kindlasti valima päikesekaitsega pruunistava kreemi.
Tubasemat elu eelistajatel on valik suurem, sest suurem osa pruunistajaid ei sisalda päikesekaitset. Paljud kasutavadki pruunistavaid kreeme ainult suve alguses, kui nahk veel talviselt kahvatu. Arglikumad võiksidki algul proovida vaid säärte või käsivarte “päevitamist”, et siis kogemuste kasvades ka näole veidi jumet lisada – kas või aasta läbi.
Selleks et pruunistav kreem jääks nahale ühtlaselt ja loomulikult, on vaja üht-teist teada.
Enne pruunistava kreemi kasutamist tuleb alati käia duši all ja nahka korralikult koorida. Selleks sobivad kehakoorijad, kuid piisab ka dušigeelist ja nuustikust. Koorimine eemaldab kuiva ja lahtise nahakihi. Pärast kuivatamist võib pruunistava kreemi alla kanda tavalist kehakreemi, et nahk oleks niiskem, sest pruunistajad kipuvad nahka kuivatama. Eelnevalt niisutatud nahale pruunistavat kreemi kandes saab vältida ebaühtlaseid triipe ja laike.
Müüakse ka järk-järgult pruunistavaid kreeme, mille mõju ilmneb alles paari päeva pärast. Selliseid kreeme võib kasutada iga päev. Kehale mõeldud pruunistajaid ei maksa näole panna, näo jaoks on eraldi kreemid. Need on kergema ja õhulisema koostisega.