Lauluväljak sai juba avalugudeks servast servani rahvast täis ning peo edenedes tuli inimesi muudkui juurde. Politsei hinnangul viibis öölaulupeo ajal lauluväljakul umbes 70 000 inimest.
Peo tipphetkedeks kujunesid president Toomas Hendrik Ilvese kõne, mida saatis rahva korduv aplodeerimine ning pärast seda ettekandele tulnud Alo Mattiiseni viis isamaalist laulu. Kulminatsioon saabus koos Tõnis Mägi lauluga «Koit», mis peoliste tungival soovil ainsa lauluna kordamisele läks.
Öölaulupidu «Märkamisaeg» algas suure aplausiga Eestile olümpiakulla toonud Gerd Kanterile. Laulukaare alla paigaldatud suurelt ekraanilt näidati kell 21 alanud «Aktuaalset kaamerat», kus esimene uudis oli Kanteri kullavõidust.
Peo avasid kolm rahvalaulu ning siis astus lavale ansambel Metsatöll koos RAMiga (Eesti Rahvusmeeskoor). Ka Metsatöll tänas pärast laulu lõppu olümpiavõitjat.
Eesti hümni ajal tõusid kõik lauluväljakul olnud inimesed püsti ja laulsid uhkelt kaasa. «See oli tõesti võimas elamus,» ütles üks kohalviibija Postimees.ee'le.
Võimsa aplausi teenis ka «Tuljak» ning peo jätkudes ette kantud rahvalikud ja poplaulud nagu «Saaremaa valss», «Mustamäe valss», viisid filmist «Viimne reliikvia», «Massikommunikatsioon» jne. Loomulikult ei puudunud iga Eesti laulupeo kohustuslikud viisid «Mu isamaa on minu arm», «Ta lendab mesipuu poole» ja Mihkel Lüdigi «Koit».
Lauluväljakul võis näha hulgaliselt Eesti lippe, lisaks Rahvarinde sümboolikaga õhupalle ja lipukesi ning ka Gruusia lippe. Kõige võimsamalt lainetas lauluväljak rahvusvärvides Tõnis Mägi «Koidu» ajal.