R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Mis? Kus? Millal?» esimeses finaalringis kaotas Hannes Rummu võistkond televaatajatele

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Marju Kõivupuu
Marju Kõivupuu Foto: Marion Pettai / Kanal 2

Kanal 2 tele-mälumängu «Mis? Kus? Millal?» kevadhooaja esimeses finaalringis kaotas tiitlikaitsja Hannes Rummu võistkond televaatajatele 3:6. Sellega andis Rummu võistkond hea võimaluse tuleval laupäeval teises finaalringis mängivale Jaan Allikule võita saate kevadhooaeg ja 6 000 euro suurune auhinnaraha. Kui Allik teeb aga nõrgema tulemuse kui Rumm, siis tunnistatakse ka sel hooajal parimaks tarkade võistkonnaks Hannes Rummu tiim.

Eilses esimeses finaalringis mängis televaatajate vastu tippametnik Hannes Rummu võistkond koosseisus professor Hannes Palang, folklorist Marju Kõivupuu, IT-spetsialist Heiti Kender, teadusajakirjanik Arko Olesk ja riigiametnik Viktoria Korpan.

Stuudiovõistkond valis saate parimaks küsimuseks ajaloolane Anne Ruussaare küsimuse. Anne esitles ühte karvast eset, mida Põhjala ja Siberi rahvad kasutasid vanasti esmase hügieenivahendina. Anne tahtis teada, mis oli selle eseme otstarve. Hannes Rumm arvas, et tegemist on tualettpaberiga. Tegelikult kandsid Põhjala inimesed seda karusnahatükki riiete all, sest selle pehme karv meelitas ligi inimeste pesematuse tõttu laialt levinud kirbud ja täid. Anne võitis saatest 600 eurot.

Esimese finaali parimaks mängijaks valis vahekohtunik Erki Berends folklorist Marju Kõivupuu, kes sai auhinnaks Viktor Pelevini teose «Libalooma Püha Raamat».

Järgmisel laupäeval toimub kevadhooaja teine finaalmäng, kus televaatajate vastu mängib Jaan Alliku võistkond. Kumb võistkond, kas Rummu või Alliku oma, teeb finaalringide kokkuvõttes parema tulemuse, seda võistkonda premeeritakse 6 000 eurose auhinnarahaga.

Kristallöökulli omanik selgub aga hooaja superfinaalis, kus erinevate võistkondade parimatest mängijatest koosnev supertiim astub televaatajate vastu lahingusse.

Teine «Mis? Kus? Millal?» kevadhooaja finaalmäng toimub juba järgmisel laupäeval, 3. mail kell 22 Kanal 2s.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles