Kontserttuur: Taaskohtumine Ruja muusika ja muusikutega

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ruja esinemas 1988. aasta Tartu Levimuusikapäevadel.
Ruja esinemas 1988. aasta Tartu Levimuusikapäevadel. Foto: Erakogu

16.-27. juuli ja 21. august 2014. Üks raju kontserttuur Eesti vabaõhulavadel - «Eile nägin ma Eestimaad». Taaskohtumine Ruja muusika ja muusikutega.

Taavi Peterson ja Tartu Kontserdi peaprodutsent Väino Land tegid ettepaneku neljale RUJA endisele liikmele - Jaanus Nõgisto, Margus Kappel, Andrus Vaht, Priit Kuulberg, anda suvel kokku 11 kontserti.

RUJA liikmed mõtlesid natuke, pidasid aru ja ütlesid...jah!

Bänd ei tuurita siiski RUJA nime all, nagu oligi arvata - ettevõtmise nimi on: «Taavi Peterson ja legendaarsed sõbrad».

Kogu kava on siiski RUJA muusikast ja ettekandele tuleb nii üldrahvalikult tuntuks saanud ajatud hitte, kui kihistust muusikapärandist, millest laiem avalikkus seni midagi ei tea ja mida bänd omal ajal harva esitas tehniliste võimaluste nappuse tõttu.

Bänd veetis kaks päeva helisalvestusstuudios ja lindistas kaks olulist lugu, Rein Rannapi - «Eile nägin ma Eestimaad» ja «Parandamatu», samuti kestis nädalane proovisessioon Jaanus Nõgisto kodustuudios.

Andrus Vaht, RUJA esimene ja süsteemi loonud löökriistamängija, saabus proovisessioonile Rootsist ja järgnevate kuude jooksul on ta seda korduvalt sunnitud tegema.

Sessioon oli üliintensiivne ja muusikute endi sõnul annab lootust vägevaks kontserdielamuseks. RUJA liikmed on vaimustuses Taavi Petersoni vokaalsetest võimetest, kompetentsist ja hoiakust RUJA laulude isikupärasel tõlgendamisel.

Ole valmis 16.-27. juulil ja 21. august 2014! 

Tagasi üles