«Eesti Naine» kirjutas: «Alaline üleliigne higistamine pole mitte üksi ebamugav higistajale enesele, vaid ebameeldiva haisu tõttu vastik ümbrusele. Tarbe korral võib järgneda kerge puuderdamine.»
Tingimata tuli kord nädalas saunas käia, seda ei asendanud miski, kuid igapäevaselt sobis ka froteeriidega ülehõõrumine.
Naisteajakirjades soovitati igahommikuse rituaalina: «Pestakse enne nägu ja kael, tõmmatakse siis öösärk seljast maha ja seistakse ümmargusse lamedasse kummi-, puu- või plekk-kaussi, mile põhjal on kas mõni niinematt või tükk flanelli. Nüüd kastetakse suur kummikäsn kõrvalseisvasse pesukaussi ja surutakse see rinnale, nii et vesi keha mööda alla jookseb, samuti ka seljale. Pärast seda võib kuivatamata natukeseks ajaks voodisse tagasi minna.»
Seebiga pesemine: naise ilu alus
1920ndatel aastatel toodeti seepi paljudes eesti ettevõtetes. Levinud olid tualettseep, nn inglise seep ja kirju seep; proviisor Julius Lille laboratoorium Tartus tootis aga kummelitõrvaseepi Hamosapix, mis oli eriti hea rasusele nahale.
«Londonis suure kuldaurahaga kroonitud» proviisor H. Jürgensi bor-tymoolseep oli «kõrgeimas headuses tualettseep: vistrikute, tedretähtede, päevituse, päikesepõletuse ja üleliigse higistamise vastu.» Tegi naha valgeks, peeneks ja siledaks. Igatahes tuli «kõik sarnased lükata tagasi.»
«Kui seepi tarvitatakse, tuleb meeles pidada, et seda tuleb enne kuivatamist hoolsasti ihu küljest kõrvaldada puhtasse vette kastetud lapiga,» hoiatas «Eesti Naine.»
Poeseepide kõrval oli kodudes väga levinud ka ise seebi keetmine. Seebiks sobis kõik: taldrikute külge jäänud toidurasv, kalajäätmed, isegi juustukoored. Rasvale lisati vaid leelist ja soola ning keedeti keskeltläbi viis tundi. Igas endast lugupidavas naisteajakirjas ilmusid seebikeetmise retseptid.